„Śniadanie daje moc"

....W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. 8 listopada wszystkie klasy zorganizowały wspólne śniadanie. Dzieci z klas I-III mogły przebrać się za wybraną postać z bajki, gdyż 5 listopada obchodzone było święto ulubionej postaci z bajki. Tym samym nasze śniadania zamieniły się w bajkowe.

....Po zajęciach wprowadzających w tematykę dnia, uczniowie przystąpili do przygotowania zdrowego śniadania. Nie zabrakło wesołych kanapek, szaszłyków z owoców czy zwierzątek z jajek. Gdy wszystko było już gotowe, dzieci zajadały się pysznym i zdrowym śniadaniem.

....Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólne przygotowanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Uczniowie nauczyli się, jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i w szkole.

Przypominamy 12 zasad zdrowego odżywiania:
1. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.
2. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.
3. Przed posiłkiem zawsze myj ręce.
4. Pięć posiłków w ciągu dnia jest na piątkę.
5. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.
6. Mięso, jaja czy ryby – możesz wybierać.
7. Pamiętaj o kaszach, jedz chleb, nie bułeczki.
8. Dzień bez świeżych warzyw i owoców lub soku to dzień stracony.
9. Posiłek obiadowy to zapas sił na aktywne popołudnie.
10.Kolacje zjadaj wieczorem, nie tuż przed snem.
11. Dobrą wodą gaś pragnienie.
12. Ruch bez ograniczeń, słodycze z umiarem.

Więcej zdjęć na stronach klas.