KLASA 3 C - wychowawca Anna Warchał

Zdjęcie z klasy drugiej

Plan lekcji

12 maja 2017 r. w Zespole Szkół Medycznych miały miejsce Targi Zdrowia, w których brali udział uczniowie naszej szkoły. Opolskie Centrum Rehabilitacji z Korfantowa bezpłatnie wykonało naszym uczniom badanie przesiewowe pod kątem wad postawy. Wyniki badań wraz z opinią przekazano rodzicom. Zaprezentowano najnowsze urządzenia do rehabilitacji i odnowy biologicznej, salę masażu, akcesoria do kąpieli wodnej, środki pielęgnacyjne. Odbyły się także konsultacje dla rodziców.

Powiększ zdjęcia

Pożegnanie zimy z rodziną bałwanków:))

WYSTAWA NAJPIĘKNIEJSZYCH ZESZYTÓW LEKTUR NASZYCH WSPANIAŁYCH UCZNIÓW
W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ NA ULICY JANA PAWŁA II W BRZEGU.
GRATULUJEMY

ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW CZYTELNICZYCH.

NIEZWYKŁE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

Dzieci z naszej szkoły sprawiły miłą niespodziankę osobom starszym z Domu Opieki Społecznej w Brzegu przy ulicy Piastowskiej. Starannie wykonały figurki - aniołki, kolorowe kartki bożonarodzeniowe oraz wzruszające listy i postanowiły je osobiście wręczyć osobom samotnym i starszym.
Na powitanie głośno zakolędowały i z uśmiechem wręczyły swoje niespodzianki. Spotkanie dwóch tak niezwykle odmiennych pokoleń było bardzo wzruszające. Seniorzy wiedzą już, że o nich pamiętają dzieci, a dzieci nauczyły się empatii.....

Już Mikołaj grzeje sanie.

Czego pragniesz niech się stanie.
Każde z marzeń skrytych w głębi
święty Dziadek może spełnić.

PRAWA DZIECKA W PSP NR1

Z okazji obchodów Dni Praw Dziecka w naszej szkole gościliśmy panią Dorotę Zawadzką. W trakcie spotkania przybliżyła nam jakie prawa mają dzieci, a bardzo aktywna okazała się uczennica z naszej klasy Patrycja Skibińska, która pięknie mówiła o dzieciach. Pani Zawadzka pytała nas " Dlaczego niebo jest niebieskie" ? Takie właśnie pytania nurtują dzieci a dorosłych już nie... Wszyscy byliśmy zadowoleni ze spotkania i wręczyliśmy pani Dorocie dużego kwiatka serdecznie dziękując za spotkanie.

Kliknij na powyższe zdjęcia aby je powiększyć.

Dzień chłopaka

Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny
z klasy 3 c wraz z paniami uczącymi,
życzymy każdemu chłopcu:
- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej,
Ciastek - tylko tych najsłodszych
Samochodów - tylko tych najszybszych
Zabaw - tylko najweselszych
Przygód - tylko najciekawszych
... i butów - takich, co najlżejsze
w których wszędzie mógłbyś dotrzeć!

Ten wyjątkowy i ciepły dzień spędziliśmy wspólnie z naszymi super chłopakami na basenie.

....BEZPIECZNA +
W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła przystąpiła do programu Bezpieczna+. Celem jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów, zarówno w szkole, jak i poza nią. Realizowane w ramach programu działania będą obejmowały wiele obszarów. Pierwszym etapem jest poznanie wielu kultur. W naszej klasie wylosowano - Niemcy. Nasi uczniowie poznali obyczaje, stroje ludowe, hymn, barwy narodowe, położenie geograficzne, język. Wspólnie wykonali przepiękny plakat dotyczący kultury niemieckiej. Program jest adresowany m.in. do uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkół.

Rok szkolny 2015/2016 Strona klasy 2 C