KLASA 6 B - wychowawca Monika Pasławska

Skarbnik: Patryk Szular

We wrocławskim ZOO

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE 2016-17

J W styczniu 2017 odbyły się miejskie eliminacje wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku z większości przedmiotów były one wyjątkowo trudne. Wśród uczniów PSP 1 najwyższe miejsca zajęli uczniowie naszej klasy  Mateusz Zalewski (3 miejsce w konkursie historycznym) i Joanna Kołodziejczyk  (3 miejsce w konkursie języka angielskiego).
Wielkie gratulacje.

Z okazji zbliżających się Mikołajek Nasza klasa wybrała się na wycieczkę na lodowisko i do kina na film pt ,,Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”. Wycieczka była super bawiliśmy się świetnie.

Chłopcy z Jedynki mistrzami Brzegu w piłkę ręczną

26 listopada na Sali sportowej PSP nr 3 rozegrano turniej o mistrzostwo miasta w piłkę ręczną. W zaciętej rywalizacji ostatecznie na podium stanęła Jedynka, Trójka i Szóstka. W naszej drużynie wyróżniali się uczniowie klasy 6 b. Bardzo dobrze bronił Patryk Nowak, a najlepszym i najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Natan Brudziński, który rzucił najwięcej bramek ze wszystkich zawodników i poprowadził drużynę Jedynki do zwycięstwa.

Więcej w zakładce sport i artykule w Panoramie Powiatu (brzeg24.pl).

21 Listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień,
dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

14.11.2016-20.11.2016r. Tydzień Praw Dziecka w Brzegu

..........17.11.2016r. Klasa 6 b wybrała się na spotkanie z Rzecznikiem Praw Dziecka panem Markiem Michalakiem, na Plac Polonii Amerykańskiej.
Dzieci wraz z całą wspólnotą szkolną zaśpiewała hymn ,,Dziećmi jesteśmy tylko raz” tym samym udało nam się pobić ubiegłoroczny rekord Guinnessa należący do Świdnicy.

Nasza Szkoła przy okazji obchodów tygodnia Praw Dziecka miała przyjemność gościć u siebie słynnego psychologa dziecięcego i doradcę społecznego Rzecznika Praw Dziecka panią Dorotę Zawadzką. W trakcie spotkania pani Dorota przybliżyła Nam jakie mamy prawa ale także i obowiązki.

To kolejna niespodzianka którą przygotował dla Nas Rzecznik Praw Dziecka .
,,Był taki dom” to przedstawieni opowiadające o dzieciach i opiekunach z przedwojennego Domu Sierot prowadzonego przez Janusza Korczaka. Przedstawienie było bardzo pouczające i wiele z niego się nauczyliśmy.

Konkursy przedmiotowe - etap szkolny

16 października zakończył się cykl szkolnych eliminacji konkursów pięciu konkursów przedmiotowych. Na etapie miejskim naszą szkołę będą reprezentować uczniowie klasy 6 b: Mateusz Zalewski (historia, przyroda i matematyka) oraz Joanna Kołodziejczyk (język angielski).

Zdjęcie z Konkursu Historycznego

Śniadanie daje moc

Dnia 8 listopada klasa 6b brała udział w programie ,,Śniadanie daje moc” Program ten promuje zasad zdrowego odżywiania i uświadamia dzieciom jak ważne jest pierwsze śniadanie.

Rekord Guinnessa

17 października klasa 6b brała udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji WOŚP. Biliśmy rekord Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy.

XIV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację - Milicz 1.10.2016

Po raz ósmy uczniowie z PSP 1 uczniowie klas V i VI wzięli udział w jednej z największych w Polsce imprez na orientację. Najlepiej zaprezentowali sie uczniowie z naszej klasy Patryk Nowak, Mateusz Zalewski i Amelia Roj, którzy zdobyli 162 punkty. Miejsce w trzeciej dziesiątce z ponad 100 drużyn jest dużym sukcesem.

Więcej w zakładce konkursy. Klikając na zdjęcie można przejść bezpośrednio do galerii.

Rok szkolny 2015/2016 - strona klasy 5 B
INFORMATYKA