Klasa I a

9 czerwca 2010 byliśmy razem z II a w Górach Sowich. Mimo upału zdobyliśmy najwyższy szczyt Środkowych Sudetów Wielką Sowę 1015 m npm. Zobaczyć zdjęcia.

To również 1 a nawet jeśli niektórych trudno poznać - KARNAWAŁ 2010

21.01.2010 Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele znaczą w naszym życiu. Jak wiele miłości, cierpliwości potrafią ofiarować i jakimi przyjaciółmi potrafią być. To piękne święto, szczególnie obchodzone jest przez najmłodszych uczniów naszej szkoły.
21 stycznia w klasie Ia odbyła uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Honorowymi gośćmi byli właśnie dziadkowie dzieci. Dzieci wystąpiły recytując wiersze i śpiewając piosenki, a także przygotowały niespodzianki - prezenty dla Babć i Dziadków. Składając życzenia dziadkom niejedna popłynęła łza. Takie wzruszenia było widać na twarzach gości. To bardzo wzruszająca, ale też pouczająca lekcja dla dzieci , by zawsze pamiętały o swoich dziadkach, nie tylko w dniu Ich święta.
Po części oficjalnej goście mogli poczęstować się słodkościami przyniesionymi przez rodziców. W miłej i serdecznej atmosferze zakończyliśmy uroczystość w klasie , która na pewno długo pozostanie w pamięci dziadków, ale też dzieci.
(Małgorzata Domaracka)

29.10.2009 odbyło się Pasowanie na Ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu. Zobacz zdjęcia na stronie aktualności

Nasza klasa 1 a

W górnym rzędzie od lewej: wychowawca Małgorzata Domaracka, Bruno Wróbel, Natalia Wróbel, Kuba Biernacki, Michał Makuszyński, Kinga Cieślak, Kacper Ruszel, Przemek Perec.
W rzędzie środkowym: Adrian Piszcz, Paulina Malinowska, Alan Kuczyński, Łukasz Dudzik, Weronika Wrzesińska, Adrian Sobór, Robert Góral, Konrad Marciniak, Julia Rudyk.
W rzędzie dolnym: Amelia Klyta, Dominik Sobór, Jaśmina Brudzińska, Stasiu Derlatka, Paulina Bronowicka, Kacper Łuczko, Maciek Bider, Martyna Rzeszut, Wojtek Tysier.

Wycieczka do lasu - Barucice październik 2009
8 października rano przy pięknej pogodzie udaliśmy się na wycieczkę do lasu do Barucic. Na miejscu przywitali nas leśnicy grając pięknie na rogu myśliwskim. Odwiedziliśmy szkółkę malutkich jeszcze drzewek. Rozpoznawaliśmy podczas wędrówki po lesie drzewa i inną roślinność. Poznaliśmy drzewo, którego igiełki bardzo pięknie pachną - diaglezję.

Na zakończenie naszej leśnej wyprawy czekało na nas przygotowane ognisko i smaczne kiełbaski. Leśnicy jeszcze sprawdzili naszą wiedzę i pamięć podczas wykonywania przygotowanych przez nich kart pracy. Za bardzo dobrą wiedzę i pracę otrzymaliśmy kalendarzyki, długopisy oraz plany lekcji. My w zamian pięknie podziękowaliśmy za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak ciekawej lekcji przyrody. Bardzo nam się tam podobało.

1a_09_10.jpg (106133 bytes)

Pierwszego dnia w szkole