Klasa II a - wychowawca Agnieszka Herman

PRZEWODNICZĄCY:
Emil Dudzic
ZASTĘPCA:
Magda Korczyńska
SKARBNIK:
Zofia Bąk

 

INNOWACJA

  FISZKI

NEW ENGLISH ADVENTURE POZIOM 1 SŁOWNICTWO DLA KLASY 1
 

 

 

Więcej zdjęć

 


17 CZERWCA to DZIEŃ BEZ PLECAKA.
Spędziliśmy go nie tylko przyjemnie i lekko, ale i pożytecznie. Po zabawach integracyjnych na placu zabaw, udaliśmy się do Muzeum Piastów Śląskich.Udało nam się zobaczyć wystawę malarstwa, wystawę starych zabawek oraz wystawę lamp naftowych. Po powrocie do szkoły czekała nas niespodzianka-zabawy na sali gimnastycznej.
To był wyjątkowo lekki dzień !

 

Zobacz zdjęcia

 

 

 
 

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w akcję.
Pani Jaśminie Bednarz, która czytała nam ,,Kubusia Puchatka’’.
Pani Magdalenie Jece, która z powodzeniem zainteresowała nas ,,Chatką Puchatka’’.
Pani Monice Michalickiej, która zapoznała nas z ,,Akademią Pana Kleksa’’. Pani Monika jest laureatką konkursu na projekt ,,Zaczytanej ławki’’ w Warszawie. Ławeczki jej pomysłu można podziwiać pod Pałacem Kultury i Nauki. Zapraszamy na Facebooka zaczytani.org .
  Ławeczki Pani Moniki : Pan Kleks
Karuzela z Madonnami Poświęcona malarzowi abstrakcjoniście - Pablo Picasso.
 

Więcej zdjęć

 

Więcej zdjęć

Więcej zdjęć

 

Więcej zdjęć

Więcej zdjęć

 

Więcej

 

 ZDJĘCIA

Więcej zdjęć

 

 

 

25 września to już kalendarzowa jesień.
Tym razem szukaliśmy jej w lesie w Kurzniach wraz z klasą 2B.
Celem naszej wycieczki były nie tylko skarby jesieni, ale poznanie jak największej liczby gatunków drzew.
Pomagali nam w tym leśnicy:
Pan Bartłomiej Kastelik i Pan Jarosław Gomułka, których wiedza w tym temacie jest imponująca.
Dowiedzieliśmy się m.in. : kto jest patronem myśliwych; jak nazywa się królowa polskich drzew; czy lasów w Polsce przybywa, czy ubywa; ile tlenu produkuje sosna w ciągu doby oraz oczywiści nauczyliśmy się rozpoznawać drzewa.
Zwiedziliśmy również domek myśliwski, a po leśnej lekcji czekała nas uczta przy ognisku.
Od Panów Leśników dostaliśmy upominki w postaci map turystycznych i już wiemy, że to nie jest nasza ostatnia przygoda z lasem.

Organizator przygody z lasem:
Agnieszka Herman


Zdjęcia z lasu - kliknij to zdjęcie

 


W klasie pierwszej


Zdjęcie Beata Kowalska - wrzesień 2014

GALERIA

 

GALERIA

 

Spotkania w ramach projektu FŚNi T dobiegają końca, a szkoda, bo wizyta w mobilnym planetarium dostarczyła nam nowych doświadczeń, emocji no i sporą dawkę wiedzy. Odbyliśmy pouczającą podróż w kosmos.
 

 

GALERIA

 
17 KWIETNIA w brzeskich koszarach obchodzono uroczystość Dnia Sapera. Na święto naszych żołnierzy zaprosił nas tato Andrzeja Chmielewskiego. Ubrany w piękny mundur powitał nas na miejscu, oprowadził po jednostce, opowiedział o saperach i ich trudnej pracy oraz historii naszego wojska.
Potem nastąpiła defilada i ceremonia odznaczania zasłużonych żołnierzy. Największą atrakcją były pokazy oraz zwiedzanie pojazdów wojskowych. Czy warto było przyjść? Wystarczy spojrzeć na nasze miny na zdjęciach.
Dziękujemy Tacie Andrzeja za tak atrakcyjną lekcję patriotyzmu !!!

 

 
10 KWIETNIA powitał nas piękną pogodą i słońcem, które aż prosiło : ,,Zróbcie coś ze mną!’’
Z kolorową kredą w dłoniach wyszliśmy na podwórko na nietypową lekcję plastyki połączoną z badaniem zjawisk przyrodniczych. Po pierwsze badaliśmy jak wygląda nasz cień o tej porze roku i porze dnia. Wykonaliśmy zegary słoneczne i zabraliśmy się do malowania! Praca polegała na obrysowaniu cienia kolegi i fantazyjnym go pomalowaniu.
Prace oglądał nasz pan plastyk, który stwierdził, że od razu zrobiło się wiosennie i radośnie. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.

 20 marca bardzo intensywnie przygotowywaliśmy się do powitania długo oczekiwanej pory roku – WIOSNY.
Począwszy od przygotowania tradycyjnej marzanny, poprzez wykonanie motylkowych witrażyków zdobiących naszą klasę oraz prezentację samodzielnie wykonanych w domu kartek i albumów o wiośnie na naszą gazetkę.
Całość prac uwieńczył udział naszych koleżanek w szkolnym konkursie ,,Mam Talent’’.
Odważne i utalentowane wykonawczynie to:
Jula Lelko – 1. miejsce w kategorii wiersz
Amelka Siłka – kategoria śpiew
Zosia Bąk – kategoria śpiew
Nasza marzanna zdobyła 3. miejsce.

Galeria zdjęć

   

Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka?
Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne?

W ramach akcji uczniowie przygotowali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, ponieważ symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich będzie miała swoją tożsamość. Dzieci same wybrały kraj pochodzenia dla wykonanej przez siebie laleczki, a przez to określiły kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczą w „akcie urodzenia”. Laleczki zostały zaprezentowane podczas imprezy jasełkowej .
Naszą klasę reprezentowała Japonka Azuli wykonana przez babcię Juli Lelko. Byłą tak piękna, że wygrała rywalizację , mimo że uroczych rywalek było co niemiara.
W klasie odbyła się również sesja zdjęciowa z jej udziałem.
Po występie jasełkowym odbyła się licytacja wśród przybyłych na jasełka gości. Nasza Japoneczka trafiła po długim ,,przebijaniu’’ ceny w ręce właścicielki - pani Dołhańczuk. Została zakupiona za 80 złotych !!!
Aż cztery czarnoskóre laleczki zakupiła babcia i ciocia Michała Hryncewicza.
Warto dodać, że minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.
W Polsce kampanię wpiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.
Dziękujemy Rodzicom za aktywność i wsparcie tej szlachetnej akcji !!!

MIKOŁAJKI W 1 A - GALERIA

 Tego dnia wszyscy ubrani na żółto, odznaczeni ,,uśmiechniętymi’’ plakietkami, pełni pozytywnych emocji rozpoczęliśmy dzień, próbując na wstępie wyjaśnić, co to znaczy być życzliwym.
Głosowanie na Króla i Królową życzliwości wyłoniło zwycięzców, którymi okazali się:
-Jula Lelko , która tego dnia obchodziła również urodziny
-Emil Dudzic.
Na czwartej lekcji przyłączyliśmy się do łańcucha życzliwości, który okrążył szkołę i połączył życzliwym uczuciem wszystkich uczniów i nauczycieli stojących na korytarzach.
21 listopada powinien trwać cały rok!!!

 
7 listopada nasza szkoła, a więc i my, pierwszaki, wspólnie przygotowaliśmy, a potem ze smakiem zjedliśmy zdrowe, pyszne, a na dodatek ciekawie wyglądające drugie śniadanie. W klasie rozlegały się wspaniałe, apetyczne zapachy, a wszystkim uszy trzęsły się aż miło !!!

 31 listopada nie był zwykłym dniem! W całej szkole zaroiło się od duchów, czarownic i innych zjaw.
W klasie odbyły się śmieszne konkursy, np. na jak najszybsze wykonanie mumii z papieru toaletowego
lub zjedzenie jabłka powieszonego na nitce.
Nie było to łatwe!
A na przerwach straszyliśmy na wesoło,
nikt się nie bał !
No, może troszeczkę…

 

     
28 PAŹDZIERNIKA – tym razem warzywa wystąpiły w roli aktorów. Najpierw wysłuchaliśmy wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie’’, wyjaśniliśmy, dlaczego należy jeść warzywa i owoce oraz jak często należy je spożywać.

Więcej

WYCIECZKA DO LASU
17 października cała nasza klasa wyruszyła autokarem na pierwszą wycieczkę. Wybraliśmy się do lasu w Borucicach, a towarzyszyła nam klasa druga. Więcej.
Zdrowo, smacznie, kolorowo!
Tak wyglądały nasze sałatki, które przygotowaliśmy z owoców.
Najpierw ustaliliśmy, jak przygotować się do samodzielnego wykonania sałatki, a później już tylko wspólnym wysiłkiem, dzieląc się i pomagając sobie nawzajem, zabraliśmy się z zapałem do pracy.  Więcej.
DZIEŃ CHŁOPCA – 30 września 2014
Ten wyjątkowy dzień okazał się pełen miłych niespodzianek. Nie zapomniała o nas niezastąpiona Zosia, która przygotowała z mamusią wspaniałe słodkie upominki oraz Oliwia Wilk, która przyniosła chłopcom drobne słodkości. Zaskoczył nas również Jacuś Kuzdrowski i mimo, że sam jest chłopcem, każdemu koledze ofiarował lizaka. Michał Hryncewicz chyba troszkę pozazdrościł różowych okularów dziewczynkom, bo sprezentował swoim kolegom super-okulary!!
Czy Dzień Chłopca nie mógłby być przynajmniej raz w miesiącu ???
Dzień w różowych okularach ☺
19 września Zosia Bąk sprawiła nam nie lada niespodziankę. Wszystkie dziewczynki w klasie dostały od niej piękne, różowe okulary, nawet pani wychowawczyni☺!!! Cały dzień świeciło słońce, więc chodziłyśmy na podwórko przystrojone w te różowe prezenty, wzbudzając duże zainteresowanie pozostałych uczniów w szkole.
Dzień w różowych okularach był wyjątkowo radosny, dlatego postanowiłyśmy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
KLIKNIJ I POWIĘKSZ
PIERWSZE DNI W SZKOLE
Za nami pierwszy tydzień nauki. Bardzo staramy się kreśląc szlaczki i rysując wzory. Przed nami trudna sztuka pisania pierwszych liter, czytania i liczenia. Każdy chce robić to jak najlepiej !!!

  Bezpiecznie w szkole i poza szkołą  
Wrzesień to miesiąc, w którym poznajemy życie w szkole i dowiadujemy się, jak bezpiecznie spędzać czas. Na zajęciach poznaliśmy podstawowe zasady kodeksu drogowego oraz kodeksu obowiązującego pieszych. Mogliśmy wykazać się tą wiedzą podczas spotkania z panem policjantem, którego zaskoczyliśmy wzorowo wyrecytowanym wierszem ,,Na ulicy’’ oraz znajomością znaków drogowych.
Miło było usłyszeć pochwały od naszego pana dzielnicowego
UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA

GALERIA Z PASOWANIA

Pierwszy dzień w szkole powitał nas niespodzianką. Podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego czekała nas ceremonia Ślubowania i Pasowania na pierwszoklasistę. Uroczystość uświetniali goście- pan burmistrz - Stanisław Kowalczyk oraz pani kierownik Biura Oświaty -Jadwiga Trzęsowska. Po części oficjalnej udaliśmy się z naszą panią do klasy, gdzie dostaliśmy na słodki początek roku szkolnego wspaniałe rożki. Rok szkolny rozpoczął się obiecująco …
Zobacz również parę innych zdjęć z pierwszego dnia w szkole