Klasa I b - wychowawczyni Martyna Kwiatkowska

Zobacz galerię zdjęć - otwiera się w nowym oknie przeglądarki

6 października naszą szkołę odwiedziła pani stomatolog, która opowiedziała nam jak dbać higienę jamy ustnej i co jeść, by mieć zdrowy i piękny uśmiech. Drugim etapem akcji była wizyta w gabinecie stomatologicznym. 27 października udaliśmy się na przegląd ząbków. Dla niektórych z nas była to pierwsza wizyta u dentysty.

Koledzy i koleżanki, którzy czekali na swoją kolej przed gabinetem, stworzyli piękny obrazek:

KLASA 1B W PRACOWNI KOMPUTEROWEJ

Tematem ubiegłego tygodnia była rodzina i dom rodzinny. Dlatego też podczas zajęć komputerowych mieliśmy za zadanie narysować dom wykorzystując program Paint. Mieliśmy przy tym zadaniu dużo zabawy. Więcej.

L jak LALKA

Podczas poznawania drugiej literki : " l, L", mieliśmy okazję do wykonania lalek z drewnianych łyżek. Następnie każdy z nas mógł zaprezentować wykonaną kukiełkę lub przedstawić scenkę w parach. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Zobacz więcej zdjęć.

KLASA 1B ZASADY DOBRZE ZNA I KODEKS KLASOWY WSPÓLNIE UKŁADA.

1. DOBRZE WIEMY, ŻE GDY ODPOWIEDŹ ZNAMY, RĄCZKĘ DO GÓRY PODNOSIMY SAMI.
2. MAGICZNE SŁOWA RÓWNIEŻ ZNAMY: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ I PRZEPRASZAM CZĘSTO UŻYWAMY.
3. A GDY KOLEGA JEST W POTRZEBIE POMAGAMY Z OCHOTĄ, BO UCZYNKI DOBRE NIE SĄ NAM OBCE.

23 września nadeszła JESIEŃ

Nasza wychowawczyni przeczytała nam opowiadanie o Pani Jesieni oraz przygotowała dla nas zagadki dotyczące tej pory roku. Wybraliśmy się również na jesienny spacer po parku. Wykonaliśmy również prace przedstawiające drzewa jesienią.

Zobacz zdjęcia (galeria otwiera się w nowym oknie)

4 września z okazji obchodów Dnia Postaci z Bajek klasa 1b odwiedziła szkolną bibliotekę. Pani Ania opowiedziała dzieciom na czym polega praca bibliotekarza, przeczytała fragment książki M. Kownackiej pt. "Plastusiowy pamiętnik". Rozmawialiśmy na temat ulubionych postaci. Mogliśmy również przynieść do szkoły swoją ulubioną postać bajkową.

1 września Pani dyrektor pasowała nas na uczniów PSP nr 1 i oficjalnie staliśmy się częścią społeczności uczniowskiej.