Klasa I c - wychowawczyni Sylwia Jęczalek

W GOSPODARSTWIE AGROTURYSTYCZNYM

20 czerwca byliśmy na wspaniałej wycieczce klasowej w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości: Biadacz-Kamienisko. Poznaliśmy rodzaje zbóż, poszczególne etapy wyrobu mąki i sami własnoręcznie wykonaliśmy bułki, które upieczone smakowały wyśmienicie. Zwiedzaliśmy gospodarstwo dowiadując się co to znaczy uprawa EKOLOGICZNA. Niezapomnianą atrakcją okazała się przejażdżka wozem na sianie. Było mnóstwo śmiechu.

Zobacz zdjęcia - nowa strona przeglądarki

PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEGO KOŁĄ CZYTELNICZEGO KLASY 1C
NOCKA W SZKOLE:
- CZYTANIE WIECZORNE W BIBLIOTECE
- KOLACJA PRZY ŚWIECACH
- BAJKI NA DUŻYM EKRANIE
- CZYTANIE HISTORII W CIEMNEJ SALI LEKCYJNEJ
-ZASYPIANIE PRZY AUDIOBOOKU „CALINECZKA”

Opiekunowie nocnej eskapady:
Anna Bernacka
Sylwia Jęczalek

31 maja nasza pani Sylwia przygotowała dla nas niespodziankę:
Spacerkiem przez park udaliśmy się w stronę Szkoły Podstawowej nr 8 w Brzegu, tam zwiedzaliśmy szkołę -która jest szkołą integracyjną, mieliśmy okazję poznać wesołego chłopca o imieniu Maciej, który pokazał nam jak pisze oraz czyta używając do tego języka Baraila. Obejrzeliśmy dwa przedstawienia pt: „Baśniowy ambaras”.

Galeria zdjęć

Dzisiaj 13 maja 2016 roku byliśmy zwiedzać zabytki Brzegu. Zobaczyliśmy Kościół św. Mikołaja, Ratusz , Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, Kaplicę św. Jadwigi oraz Zamek Piastów Śląskich. Udało nam się zwiedzić komnaty zamku. Potem byliśmy na pysznych lodach. Było SUPER!

Dzień Sapera

Nasza wizyta w jednostce wojskowej w Brzegu.
Pokaz, zwiedzanie jednostki, sprzętu i pyszna grochówka.
Bardzo zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Było super

Album zdjęć

Absolwentki przedszkola nr 1 w Brzegu odwiedziły w poniedziałkowy poranek młodszych kolegów i koleżanki. Dziewczynki: Milenka Dziura, Julia Stefaniak i Paulinka Mojak, przeczytały zagadki chwaląc się przy tym swoimi umiejętnościami czytelniczymi.

22 kwiecień to Dzień Ziemi

Jak my możemy uczcić ten dzień i pomóc planecie? Na pewno segregowanie i zbiórka śmieci. Zaczęliśmy od   uprzątnięcia środowiska wokół naszej szkoły.

Album zdjęć

”Dż” jak dżem

”Dż” to już ostatnia literka ,którą poznaliśmy. I pomyśleć, że tak niedawno pisaliśmy nasze pierwsze A, A, a, a. Lekcja była bardzo smaczna – wcinaliśmy kanapeczki z dżemem, a potem liczyliśmy słoiki poznając przy tym liczbę 20. Umiemy już bardzo dużo.

1 dzień wiosny to w naszej szkole zabawa w ”Szkolny mam Talent”.
Naszą klasę reprezentowała Pola Konieczna która zajęła
W KATEGORII : ŚPIEW

Dodatkowym wyróżnieniem jest I Miejsce w konkursie na Szkolna Marzannę

Uczennica Anastazja Glińska z klasy 1c
- zdobyła wyróżnienie specjalne w VI Konkursu na Saperską Kartkę Wielkanocną :)
Udział wzięło ponad 90 dzieci z przedszkoli,
szkół podstawowych, gimnazjalnych
i szkoły specjalnej :)
Nagrody rozdano w Klubie Garnizonowym w Brzegu.
Gratulujemy Anastazji.

STYCZNIOWY KLASOWY KONKURS CZYTELNICZY ROZSTRZYGNIĘTY
ZWYCIĘZCY TO:

MIEJSCE I
WIKTOR BUBIŁEK

MIEJSCE II
OSKAR MUTA

MIEJSCE III
ANASTAZJA GLIŃSKA

GRATULUJEMY SERDECZNIE I ZACHĘCAMY DO DALSZEGO CZYTANIA

Przygotowanie prezentów dla Babci i Dziadka

Cała Polska czyta dzieciom

Zabawa karnawałowa 2016

W PRZEDSZKOLU

LEKCJA BIBLIOTECZNA

MIKOŁAJOWY PREZENT

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

Kliknij na zdjęcie i powiększ je.

ANDRZEJKI KLASOWE

ALBUM ZDJĘĆ

SPOTKANIE Z RUPAKIEM

We wtorek udaliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Brzegu. Spacer był bardzo ciekawy bo w ten dzień pojawił się pierwszy śnieg. Po dotarciu do biblioteki zostaliśmy przywitani przez przemiłe pracujące w bibliotece panie. Po wspólnym zapoznaniu się i zabawie z misiem wysłuchaliśmy historii o RUPAKU - Stworku odwiedzającym dzieci we śnie. Każdy z nas inaczej wyobrażał sobie swojego rupaka. Powstała galeria ciekawych prac.

Po zjedzeniu pysznych ciasteczek wróciliśmy do szkoły.

Zobacz więcej zdjęć

W drodze klasowego głosowania wybrano królową i króla życzliwości
klasy 1c
Zwycięzcy to :
Alicja Jakuszewska
Jakub Robak

Nasza pierwsza klasowa wizyta na krytej pływalni.
Było WSPANIALE!!!!!!!!!!!

„Oliwia w krainie baśni”

W poniedziałek 19 października udaliśmy się do BCK na spektakl teatralny pt: „Oliwia w krainie baśni.” Przedstawienie oglądaliśmy z wielkim zaciekawieniem tym bardziej że na scenie występowały dwie nasze koleżanki z klasy: Anastazja Glińska oraz Julia Stefaniak. Mocno biliśmy barwo dumni z naszych koleżanek.

14 PAŹDZIERNIK DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Piękne życzenia dla naszej pani Sylwii, kwiaty słodycze , mnóstwo uśmiechu i uścisków, życzenia zdrowia cierpliwości i pogody ducha dla wszystkich pracowników oświaty. W ramach wesołego dnia udaliśmy się do Sali zabaw „FIGLORAJ”. Zabawa była suuuperrr.

30 września – DZIEŃ CHŁOPAKA

Dziewczynki z klasy 1 c przygotowały dla chłopców życzenia i słodką niespodziankę- batoniki.
Na lekcji wychowania fizycznego czekała jeszcze jedna niespodzianka, przyszedł do nas instruktor karate pan Michał Żurawiecki, mieliśmy okazję poćwiczyć wspólnie z panem, zajęcia były bardzo wesołe, ciekawe ale i bardzo wyczerpujące.

Wrześniowy dzień

Wrześniowy piękny słoneczny dzień, razem z panią Sylwią udaliśmy się do pobliskiego parku, gdzie wspólnie zjedliśmy śniadanie. Następnie spacerowaliśmy po parku w poszukiwaniu „Darów jesieni”. Po powrocie do szkoły urządziliśmy w klasie kącik przyrodniczy.

Bezpieczeństwo to podstawa w szkole i w drodze do szkoły.
Dziś w szkole odwiedziła nas pani policjantka, która opowiadała nam o zasadach bezpieczeństwa.

Jesteśmy uczniami klasy 1C, pięknie i grzecznie pracujemy na lekcjach.

Nasza pierwsza literka „A”