Rok szkolny 2016/2017

 
W tegorocznej zbiórce makulatury do samego końca o miano zwycięzcy walczyły 2 klasy. Ostatecznie wygrała klasa 5 b, która zebrała 2186 kg tego surowca.


Dane w kilogramach

Każda z rywalizujących klas uzyskała również konkretne środki finansowe (tabela poniżej)

 
 

Zielony Las
2016/17

Podsumowaliśmy międzyklasowy konkurs na zbiórkę surowców w ramach konkursu Zielony Las. W tym roku szkolnym klasą, która zebrała zdecydowanie najwięcej była II c. Suma jest imponująca - w ciągu 6 miesięcy zebrali 455 kg baterii, czyli prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku zebrała cała nasza szkoła. Na drugim miejscu uplasowała się klasa VI a - 50 kg, a trzecim II a - 40 kg.


Klasa II c

Łącznie w naszej szkole zebraliśmy 571 kg baterii i 255 kg opakowań z tworzyw sztucznych PET. Aktualnie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu międzygminnego.
 
 

22 MARCA - ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

Dzień 22 marca to Światowy Dzień Wody. W naszej szkole obchodziliśmy go wspólnie z zaproszonymi z tej okazji przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 1 w Brzegu. Celem odwiedzin było zapoznanie młodszych kolegów i koleżanek z murami naszej szkoły, z jej topografią, oraz spotkanie z kolegami i koleżankami, którzy przekroczyli już próg szkolny. Dzieci przywitała pani Sylwia Jęczalek wychowawca klasy 2c wraz z uczniami, oraz Joanna Łukasik pracująca na co dzień w świetlicy szkolnej. Przedszkolaczki zapoznały się ze starszymi kolegami i koleżankami i razem z nimi udali się do przygotowanej sali w której czekały na nich: zagadki, ciekawostki oraz doświadczenia związane z wodą. Nad przebiegiem zajęć czuwały panie, objaśniając i zachęcając do zabawy. Uśmiechu i okrzyków zachwytu było wiele. Na koniec lekcji dzieci otrzymały słodki upominek. W czasie przerwy z uczniami klasy drugiej spacerowały, po szkolnym korytarzu. Było to dla nich nowe i niesamowite przeżycie. Kolejna lekcja, miała miejsce w ławkach szkolnych, tu zadanie polegało na wspólnym pokolorowaniu obrazków pt: „Skąd się bierze woda w kranie?”. Dzisiejsza wizyta była dla naszych gości namiastką tego co czeka ,niektórych z nich już po wakacjach.
Było nam bardzo miło gościć przedszkolaków i ich opiekunów.

Podobnie jak w zeszłym roku szkolnym zbieramy surowce wtórne:
baterie i butelki PET w konkursie Zielony Las oraz makulaturę
w konkursie międzyklasowym.

 

Rok szkolny 2015/2016

Zakończyła się rywalizacja w międzyklasowym konkursie zbiórki makulatury.
Oprócz sukcesu w konkursie zwycięskie klasy uzyskały całkiem niemałe środki finansowe:
klasa 4 b - 568 złotych, 2 b - 265 zł., a 1 a - 253 zł.

Dane w kilogramach zebranej makulatury.

 

ZIELONY LAS - 2015/16

30 maja zakończyliśmy zbiórkę surowców  w ramach konkursu Zielony Las. Przez 6 miesięcy zebraliśmy ponad 13 tysięcy baterii - 233 kg. Jeszcze więcej mieliśmy opakowań z tworzyw sztucznych. Jak wiadomo butelki PET są bardzo lekkie, więc suma 280 kg robi wrażenie.
W konkursach międzyklasowych rywalizacja trwała do końca zbiórki. Ostatecznie najwięcej
baterii zebrała klasa 5 a (3739 sztuk), 1 c (3302) i 1 a (2194).
W konkursie zbioru butelek PET wygrała klasa 6 b, na miejscu drugim 1 d, a na trzecim 2c i 1 b.
Wśród uczniów najwięcej zebrali Dariusz Marszałek (5 a), Hanna Dołhań i Kacper Jankowski (1 a), Julia Lelko (2 a) oraz bracia Kuzdrowscy (2 a i 3 a).
Podziękowania należą się wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w zbiórkę, a również członkom LOP z klasy 4 a sprawnie odbierającym i przeliczającym surowce.
Na stronie ekodziekujemy.pl pojawił się końcowy ranking zbiórki (na razie bez przeliczenia na punkty konkursowe). Zarówno w zbiórce baterii jak i opakowań z tworzyw sztucznych zajęliśmy 1 miejsce w naszym mieście.

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Program ten to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Jego działania zwracają szczególną uwagę na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizmu.

Informacje o programie można znaleźć na stronie Program "Wybieram wodę".

Rok
szkolny
2015/2016

 

Zbieramy surowce wtórne

MAJ 2016 - baterie
Mamy już pierwsze podsumowania zbiórki baterii. Na razie zdecydowanie prowadzą klasy najmłodsze. Najwięcej - 2050 baterii zebrała klasa 1 c. Niewiele mniej (1950 sztuk) klasa 1 a. Na trzecim miejscu plasuje się klasa 2 a z
1150 bateriami, na 4 miejscu klasa 3 a (810 sztuk) - stan z 10.05.2016 Zbiórka trwa nadal.

MAJ 2016 - tworzywa sztuczne
Przez 3 tygodnie zbieraliśmy w klasach butelki z tworzyw sztucznych (PET). Na razie najwięcej, bo aż 15 kg (a są to przedmioty bardzo lekkie!) zebrała klasa 6 b.
Zbiórka trwa.

LUTY 2016
Kilkanaście worków plastikowych butelek - w sumie 80 kilogramów oraz 59 kg baterii to efekt naszych zimowych zbiórek.

PAŹDZIERNIK 2015
Rozpoczął się nowy rok szkolny i jak zwykle przystępujemy do zbiórki surowców. W tym roku zbieramy makulaturę oraz w ramach konkursu Zielony Las butelki PET i baterie. Jak ważne jest selektywne zbieranie surowców mogliśmy przekonać się 13 października poznając pracę jednej z najnowocześniejszych sortowni odpadów w Polsce.

Na koniec wycieczki w EKOGOKu Gać każda z klas posadziła drzewko. Zdjęcie klasy 5 a.

Podobnie jak w zeszłym roku w rywalizacji międzyklasowej
zbieramy również makulaturę.


 

 


Rok szkolny 2014/2015

17 czerwca 2015 odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród w XIII edycji konkursu Zielony Las. Konkurs polegał na zbiórce makulatury, baterii plastikowych butelek PET.
Organizatorem konkursu był ZGO Gać, natomiast nagrody fundowane były przez wójtów, burmistrzów dla jednostek z danej gminy.

Nagrody dla uczestników konkursu ZIELONY LAS 2015 z Gminy Brzeg ufundowane zostały przez Burmistrza Brzegu.
Nasza szkoła za zajęcie 4 miejsca. Nagrodzona została również klasa II, która zebrała najwięcej surowców wtórnych. Łączna suma nagród dla szkoły wyniosła 1200 zł. Będą one przeznaczone na dofinansowanie szkolnego placu zabaw.
W tegorocznym konkursie nie prowadzono nagród indywidualnych. Mimo to należy pochwalić ucznia który zebrał najwięcej baterii - Darek Marszałek z klasy IV a - 1859 sztuk!!!.
Łącznie zebraliśmy 54 kg baterii i 140 kg plastikowych butelek PET.
Na zdjęciu Pan Burmistrz T. Witkowski, uczennice klasy V a z koła LOP Klaudia, Justyna i Marcelina, Pani Dyrektor D. Majewska, D. Marszałek, przedstawiciele klasy II a i koordynator konkursu w PSP 1 P. Kulczycki.
W trakcie uroczystej Gali zaprezentowały się uczennice klas I b i III b.
 

Wrzesień 2014 - maj 2015 - ZBIÓRKA MAKULATURY

ZAKOŃCZYLIŚMY ZBIÓRKĘ MAKULATURY
CAŁA SZKOŁA UZBIERAŁA PRAWIE 7 TON MAKULATURY DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM
I ZACHĘCAMY DO ZBIÓRKI W KOLEJNYM NOWYM ROKU SZKOLNYM
GRATULUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!

ZWYCIĘSKIE KLASY TO:
I MIEJSCE KLASA 3A - 1615 KG
II MIEJSCE KLASA 3B - 1514 KG
III MIEJSCE KLASA 1B - 1042 KG
Zwycięskie klasy otrzymują nagrody pieniężne.

REGULAMIN
W akcjach z mogą brać udział uczniowie wszystkich klas. Makulaturę składamy do pana woźnego lub bezpośrednio do punktu z którym współpracujemy ul. Kombatantów firma „BEJAS”. Należy powiedzieć tam by zapisane kg dodano do danych naszej szkoły. Podaną ilość przyniesionej makulatury zgłasza się do wychowawcy klasy. Na makulaturę można przeznaczyć: gazety, kolorowe czasopisma, książki, zeszyty, zapisane lub zadrukowane kartki papieru biurowego, opakowania papierowe, kartonowe, tekturę, torby i pudła papierowe. Na makulaturę nie nadają się: papierowe opakowania z domieszką innych tworzyw (np. kartony po napojach mleku, sokach, powlekane folią okładki niektórych starych podręczników lub ćwiczeń, kalka, papier przebitkowy, tapety, papier zatłuszczony, silnie zabrudzony lub powleczony folią. Makulatura musi być związana sznurkiem (lub w kartonie albo reklamówce).
Rywalizują między sobą uczniowie na tle klasy, więc warto się postarać, na koniec roku szkolnego najlepsi zostaną nagrodzeni.
 

W PRZYTULISKU

24 marca 2015 uczennice i uczniowie z koła PCK pani Agnieszki Herman i z koła LOP pana Pawła Kulczyckiego zanieśli dary do brzeskiego przytuliska. Oczywiście w zbiórce brali udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, ale nie wszyscy mogli się wybrać do przytuliska. A szkoda bo było bardzo fajnie. Mogliśmy ponosić szczeniaczki, wyprowadzić na spacer psy starsze i zobaczyć jak funkcjonuje przytulisko. Kliknij na zdjęcie poniżej i przejdź do galerii.

Światowy Dzień Wody, ang. World Water Day to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i obchodzone corocznie dnia 22 marca. W bieżącym roku była to niedziela więc obchodziliśmy je wspólnie z Dniem Wiosny już 20 marca. Klasy 4-6 wzięły udział w multimedialnym konkursie wiedzy o wodzie. Konkurs przygotowali uczniowie z koła LOP korzystając z materiałów które otrzymaliśmy z programu LOP Szczecin pod hasłem Elka-Kropelka.
WIĘCEJ

 

 
W listopadzie nasza szkoła przystąpiła do konkursu Zielony Las. Podobnie jak w zeszłym roku jest to wielki konkurs obejmujący szkoły z paru powiatów województwa opolskiego i dolnośląskiego. W tym roku szkolnym zbieramy butelki z tworzyw sztucznych PET i przede wszystkim baterie. Podobnie jak w zeszłym roku właśnie w kategorii baterii ogłaszamy konkurs międzyklasowy i indywidualny.
Butelki PET w tym roku liczone są, nie na sztuki ale, w kilogramach.

Strona konkursu


Z lat wcześniejszych:

Konkurs Zielony Las 2013/2014

W roku szkolnym 2013/14 konkurs objął szkoły od Brzegu przez Oławę aż do Strzelina, Ziębić i Siechnic.
W ramach konkursu zbieraliśmy surowce wtórne: makulatury, butelek plastikowych i baterii. Łącznie zebraliśmy ponad 2600 butelek PET, 900 kg makulatury i prawie 5500 sztuk baterii.
Przy zbiórce baterii przeprowadziliśmy również konkurs klasowy i indywidualny.

 

Wyniki konkursu międzyklasowego

1. Klasa 3a - 2877 sztuk baterii
2. Klasa 1a - 1202 sztuk baterii
3. Klasa 2a - 706 sztuk baterii
4. Klasa 2b - 301 sztuk baterii
5. Klasa 3b - 271 sztuk baterii
6. Klasa 5a - 200 sztuki baterii
 

Wyniki indywidualne

1.

Marcin Paluch - 1350 sztuk baterii

2.

Darek Marszałek - 639 sztuk baterii

 

obaj klasa 3 a

   

Strona koła ekologicznego i LOP 2007-2009

 

Projekt edukacyjny Tworzymy Szkolne Ogrody