KONKURSY 2016/2017

Wojewódzkie zawody OMTTK - 2017

Drużyna koła PTTK PSP 1 zdobyła IV miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Zawody odbyły się w iście zimowych warunkach w dniach 28-29 kwietnia w Wieszczynie koło Prudnika. Podobnie jak w ostatnich dwóch latach gospodarze byli wyjątkowo niegościnni. Drużyny z Prudnika i okolic zdobyły pierwsze miejsca w każdej z grup wiekowych: szkół podstawowych, gimnazjach, szkołach pogimnazjalnych. Nie tylko zwyciężyły ale wręcz zdeklasowały rywali zapewniając sobie zwycięstwo przed ostatnią z konkurencji. W kategorii szkół podstawowych prudnicki oddział PTTK wystawił dwie drużyny które między sobą rozstrzygnęły rywalizację. My i drużyna z Głuchołaz walczyliśmy o trzecie miejsce. Przed ostatnią konkurencją - marszem na orientacje mieliśmy niewielka stratę. Mimo bardzo dobrego biegu, odszukania 4 z 5 punktów w terenie, zajęcia 2 miejsca w tej konkurencji, nie udało się. Głuchołazy były jeszcze lepsze. Tym razem nie udało się, ale za rok będzie okazja do rewanżu.

Zdjęcia na stronie koła PTTK

Przyjaciel Przyrody 2017

W dniu 27 kwietnia br. odbył się równocześnie w trzech parkach krajobrazowych woj. opolskiego konkurs Mini Olimpiada Wiedzy Przyrodniczej "Przyjaciel Przyrody". W Stobrawskim Parku Krajobrazowym naszą szkołę i miasto reprezentowali w nim uczniowie klasy 4 a: Filip Stasiak, Tomek Demski i Ola Andraszak. W konkursie w miejscowości Kup wzięło udział 45 uczniów z 16 szkół. Zagadnienia konkursu znacznie przekraczał zakres objęty podstawa programową przedmiotu przyroda, a pytania jak zawsze były bardzo trudne. Szczególnie dobrze poradziła sobie z nimi Ola zajmując na szczeblu wojewódzkim wysokie 9 miejsce. Gratulacje należą sie wszystkim uczniom i wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE - II etap

W styczniu 2017 odbyły się miejskie eliminacje wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku z większości przedmiotów były one wyjątkowo trudne. Najwyższe miejsca zajęli uczniowie klasy VI b Mateusz Zalewski (3 miejsce w konkursie historycznym) i Joanna Kołodziejczyk  (3 miejsce w konkursie języka angielskiego). Wielkie gratulacje.
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom II etapu eliminacji odbyło się w piątek 03.03.2017 r. w Sali Stropowej Miejskiego Ratusza.

WOJEWÓDZKIE KONKURSY PRZEDMIOTOWE - I etap

Listopad to miesiąc szkolnych eliminacji wojewódzkich konkursów przedmiotowych. W tym roku rozpoczęły się one już pod koniec października Konkursem Polonistycznym. Pierwsze miejsce zajęły uczennice klasy 6 a: Monika Zawistowska i Gabriela Małecka. Daje im to awans do etapu międzyszkolnego
2 listopada odbył się szkolny etap Konkursu Historycznego. Aby reprezentować szkołę w etapie międzyszkolnym należało uzyskać 75% punktów. Dwóm uczniom się to udało! Dariusz Marszałek kl. 6 a oraz Mateusz Zalewski kl. 6 b będą zmagać się z pytaniami konkursowymi na poziomie etapu międzyszkolnego reprezentując naszą szkołę. Więcej o konkursie - plik PDF.
Trzy osoby awansowały do etapu międzyszkolnego wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Na etapie szkolnym największą liczbę punktów uzyskała Joanna Kołodziejczyk z klasy 6 b. Na drugim miejscu byli Natan Rudlewski i Dariusz Marszałek z 6 a.
9 listopada 11 uczniów z klas piątych i szóstych wystartowało w szkolnym etapie Konkursu Przyrodniczego. Rywalizacja była bardzo zacięta co widać w poniższej tabeli wyników.

16 października cykl szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych zakończył Konkurs Matematyczny. Najwyższą liczbę punktów uzyskał Wojciech Rogala (6 a), a drugie miejsce zajęli Wiktor Sieroń (6 a) i Mateusz Zalewski (6 b). Cała trójka awansowała do etapu miejsko-gminnego.

Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży

W dniu 22 października 2016r. w Klubie Garnizonowym w Brzegu, odbyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały Natalia Żebiłowicz, Maria Drozd i Monika Zawistowska. Natalia uczennica klasy 3 b po raz drugi stanęła na podium. W tym roku zdobyła zaszczytne, pierwsze miejsce i będzie reprezentować Opolszczyznę na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy. Więcej.

Uczniowie PSP 1 piątą drużyną w VII Terenowym Turnieju Ekologicznym

.....Drużyna naszej szkoły w składzie Karol Drozd, Maria Drozd i Dariusz Marszałek zajęła 5 miejsce w  Terenowym Turnieju Ekologicznym zorganizowanym przez Stobrawski Park Krajobrazowy. 18 października 2016 w finale wojewódzkim w Ładzy wzięło udział  15 drużyn z północnej części Województwa Opolskiego: od Kluczborka, Wołowa po Brzeg.

O konkursie - strona Stobrawskiego Parku Krajobr.

XIV Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację - Milicz 1.10.2016

Już po raz ósmy uczniowie z PSP 1 uczniowie klas V i VI wzięli udział w jednej z największych w Polsce imprez na orientację. Posługując się mapą i kompasem, uczniowie muszą odszukać w terenie punkty kontrolne zaznaczone na mapie oraz wyznaczyć i odnaleźć w terenie tajemnicze punkty kontrolne, będące rozwiązaniami geometrycznych zadań konstrukcyjnych i rebusów. Dodatkowo do rozwiązania jest pięć zadań matematycznych. Wszystko w czasie 1 godziny. Pełne wyniki nie są jeszcze podane ale z naszych drużyn najlepiej zaprezentowali sie uczniowie z klasy VI b: Patryk Nowak, Mateusz Zalewski i Amelia Roj, którzy zdobyli 162 punkty. Oprócz zawodów głównych odbyły sie konkurencje indywidualne. W jednej z nich, strzałach do celu, cenne 3 miejsce zdobył Karol Drozd z V a.  Galerię zdjęć, mapa i zadania.