ZIMOWISKO W ŁĘŻYCACH

W dniach od 19.01. do 25.01.09 r. na zimowisku w Łężycach koło Dusznik Zdroju przebywało 27 uczniów pod opieką 3-osobowej kadry pedagogicznej. Organizatorem wypoczynku zimowego dzieci była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Brzegu. Kierownikiem zimowiska był pedagog szkolny mgr Barbara Sadłoń, a wychowawcami - nauczyciele wychowania fizycznego - mgr Anna Teklińska i mgr Robert Nowakowski.
Wyjazd na zimowisko był dla dzieci okazją do bezpiecznego i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego. Zima tego roku była bardzo łaskawa, nie skąpiła nam śniegu i cudownych widoków.
    Główną atrakcją były codzienne wyjazdy do Zieleńca, gdzie dzieci zdobywały umiejętność jazdy na nartach, lub ją doskonaliły. Dzięki temu przybyło w brzeskich szkołach amatorów "białego szaleństwa".
    Podczas wycieczek pieszych i autokarowych dzieci mogły poznać piękno Kotliny Kłodzkiej. W trakcie wycieczki do Dusznik Zdroju zwiedziliśmy park zdrojowy i pijalnię wody mineralnej, a w Kudowie Zdroju korzystaliśmy z atrakcji Aqaparku.
    Czas urozmaicały również zajęcia kulturalno - rozrywkowe, np. turniej warcabowy i szachowy, dyskoteki, wybory Miss i Mistera zimowiska, konkurs plastyczny na temat "Uroki zimy", turniej tenisa stołowego oraz zabawa towarzyska "Poznajmy się". Organizowane zajęcia sprzyjały integracji i nawiązywaniu przyjaźni w grupie.
   Na zakończenie zimowiska wręczono dzieciom dyplomy i nagrody za udział w konkursach. Każde dziecko zostało wyróżnione i dowartościowane.
Wyjazd na zimowy wypoczynek zaowocował lepszą sprawnością fizyczną dzieci, poznaniem atrakcyjnych miejsc, radością z aktywnego spędzania czasu wolnego, ale też poprawą własnej samooceny i umiejętności współżycia w grupie.
   Skończyły się ferie. Czas więc pomyśleć o zbliżających się wakacjach. Nasza szkoła planuje zorganizowanie kolonii letniej w Łukęcinie koło Pobierowa. Wszystkich, którzy z przyjemnością spędzają z nami czas zapraszamy latem nad morze.

Barbara Sadłoń

GALERIA ZDJĘĆ Z ZIMOWISKA - ŁĘŻYCE 2009 (nowe okno)