SAMORZĄD SZKOLNY 2012/13

W JEDYNCE „NA WIOSNĘ MAM TALENT”

I Dzień Wiosny jest dniem szczególnym. Trochę zwariowanym i bardzo kolorowym. Wszyscy z całych sił i wszelkimi sposobami chcą odpędzić zimę i zaprosić zieloną i radosną wiosnę.
W Szkole Podstawowej nr 1, jak co roku, ten dzień jest również wyjątkowy. Samorząd Szkolny, pod opieką pani Anny Teklińskiej, zorganizował bardzo fajną zabawę pod tytułem „Na wiosnę mam talent”. Uczniowie w tym dniu wspólnie wykonywali bardzo pomysłowe klasowe marzanny, które można było podziwiać w sali gimnastycznej. Wzięły one udział w konkursie szkolnym na „Najładniejszą marzannę”. Wybór najciekawszej był bardzo trudny, bo pomysły dziecięce są nieograniczone. Słoma, bibuła, kolorowe wycinanki, kapelusze, peruki, kolorowe przebrania - to podstawa każdej marzanny. Jury po długich obradach wybrało 5 najładniejszych, którym przyznano ex aequo I miejsce: ( klasy: I a, I b, III b, IV a, VI a ). Pozostałe klasy zostały nagrodzone wyróżnieniem. Następnie odbył się pokaz mody wiosennej. I tutaj również dzieci wykazały się bardzo dużą pomysłowością. Jury na kolana rzuciła jednak Asia Danicka, zasypując widzów płatkami róż. Nagrodzone zostały także: Julia Suska ( I a ), II miejsce – Marysia Sobór i Wiktoria Sowa ( II a ) oraz III miejsce - Natalia Sobór ( IV a) i Monika Zawistowska (II a). Wreszcie nastąpił główny punkt programu: konkurs „Mam talent”. Owacyjnie zostali przyjęci wszyscy uczestnicy: śpiewacy, tancerze, instrumentaliści i akrobaci. Pojawiły się utwory poważne i bardzo śmieszne. Najważniejsza była jednak dobra zabawa. W kategorii śpiewu zwyciężyły „Disco dziewczyny,” czyli Kasia Zając i Wiktoria Tomaszek, II miejsce zdobył Damian Lis, a III miejsce Klaudia Kozłowska i Natalia Sobór. Natomiast w tańcu: I miejsce zajął Dominik Sobór i „Złe dziewczyny”( Paulina, Dżordana, Luana, Jenny i Basia), II miejsce przypadło Julii Rudyk, Weronice Wrzesińskiej i Amelii Klycie oraz zespołowi „Wybuchowe chearleaderki”(Klaudia, Marcelina, Wiktoria, Magda, Paulina, Marysia, Sara, Klaudia).
Dzień odkrywania talentów w PSP nr 1 był miłym urozmaiceniem szkolnej rzeczywistości. Wszyscy z nadzieją czekają teraz na wiosnę! Oby jak najszybciej!

SZALONA NOC ANDRZEJKOWA W SZKOLE

Jak spędzić Andrzejki? Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu postanowili ten wieczór zorganizować w szkole. I nie byłoby w tym nic dziwnego, bo przecież dyskoteka andrzejkowa to stały element rzeczywistości szkolnej, gdyby nie pomysł spędzenia w szkole całej nocy! Tak więc grupa 44 uczniów przyszła do szkoły wieczorem 30.11. o godz. 20.00 obładowana śpiworami, karimatami, prowiantem a przede wszystkim z dobrym humorem i chęcią spędzenia wspólnie miło czasu. Zabawa rozpoczęła się oczywiście , jak przystało na Andrzejki od wróżb i tańców. Następnym elementem była wspólna kolacja, gdzie w wykonywaniu fikuśnych kanapeczek prym wiodły uczennice z klasy IV! Wszyscy jednak czekali na maraton filmowy w sali multimedialnej, w którym górowały filmy z nutką grozy! Dla lubiących spokój, miłą rozrywką stanowiły gry planszowe. Największą jednak atrakcją dla uczniów był sam nocleg w gronie kolegów i koleżanek i nocne spacery po szkolnych korytarzach. Chichy, śmiechy, żarty i zabawy w śpiworach trwały do …… samego rana!!!! A spanie? Przecież na drugi dzień była sobota (1.12.)!! Można przespać cały dzień!
Wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że i w następnym roku zaplanujemy NOC W SZKOLE. Może wpadną do głowy nowe pomysły??

Opiekun Samorządu - Anna Teklińska

6 listopada 2012 Samorząd Szkolny zorganizował Dyskotekę Halloweenową - GALERIA ZDJĘĆ

27 września 2012 odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Było 9 kandydatów. Wybory wygrała Julia Kulczycka (24 głosy), a wiceprzewodniczącą została Gabriela Danicka (23 głosy). Zdjęcia i pełne wyniki wyborów na oddzielnej stronie - kliknij, a zdjęcia wszystkich kandydatów poniżej.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Samorządy maja głos. Informacje o działalności samorządu umieszczane są na bieżąco na stronie http://www.wybory.ceo.org.pl/.

Dnia 24.09.2012r.odbyło się zebranie samorządu. Głównym tematem naszego spotkania był program wyborczy na przewodniczącego szkoły.
Każda klasa z naszej szkoły wybrała po kilka kandydatów ze swoich klas (4-6):

Paulina Malinowska (4a) Adrian Piszcz (4a) Kacper Ruszel (4a)
Klaudia Kozłowska (5a) Julia Kulczycka (5a) Michał Bider (6b)
Sławomir Sadkowski (6a) Gabriela Danicka (6a) Joanna Danicka (6a)

Każdy z nich przedstawił swoje pomysły na organizację czasu wolnego w naszej szkole oraz wywiesił plakaty z programem.