SAMORZĄD SZKOLNY - 2013/2014

„DZIEŃ PRZECIW SIEDZĄCEMU TRYBOWI ŻYCIA”

Czy za dużo czasu spędzamy siedząc w ciągu dnia? TAK!!! Siedzimy w ławkach w szkole, w domu przy komputerze, w fotelu przed telewizorem, w samochodzie dojeżdżając do szkoły! Czas więc na ruch i oderwanie się od krzeseł i foteli!
Samorząd Szkolny naszej szkoły zaproponował aktywne przerwy. Jednym z pomysłów była przeprowadzona 11 kwietnia w wojewódzkim „Dniu przeciw siedzącemu trybowi życia” akcja „ Skakać każdy może”. Na każdej przerwie uczniowie przychodzili na salę gimnastyczną ze skakankami. Tam dziewczynki z SU prowadziły zabawy, wyścigi i konkursy na skakankach. Zwycięzcy otrzymywali w nagrodę .... oczywiście skakanki! Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności, nauczyć się nowych sztuczek, ale także świetnie się bawić. Najważniejszym celem tej akcji było uświadomienie uczniom, że wcale nie trzeba być wielkim sportowcem aby mieć satysfakcję i radość z prostej aktywności fizycznej jaką jest np. skakanie na skakance.

„Wiosno, wiosno... wiosno ,ach to Ty!”

Pierwszy Dzień Wiosny to dzień wesoły, radosny i kolorowy. Cieszymy się i radujemy, że skończyła się zima i z utęsknieniem czekamy na słońce, kwiaty i zieleń. W PSP nr 1, jak co roku, w tym dniu lekcje nie odbywają się tradycyjnie w systemie klasowo-lekcyjnym, lecz są świętem odkrywania talentów. 21 marca szkoła wyglądała bardzo kolorowo, za sprawą pomysłu przebrania się każdej klasy w inny kolor. Tak więc królowała zieleń, żółć, brąz, niebieski, różowy, czerwony,seledynowy i fioletowy! Kultywowana jest tradycja wykonywania klasowych marzann, które następnie biorą udział w konkursie na najciekawszą marzannę w szkole. Pomysły dzieci były przeróżne i nietypowe. Oprócz starych, dziwnych ubrań i słomy wykorzystywano pluszowe zabawki, kolorowe gazety, bibułę, a także plastikowe butelki i inne surowce wtórne. Głównym punktem programu w tym dniu był szkolny „Mam talent”, gdzie wszyscy chętni uczniowie mogli zaprezentować swoje nietypowe uzdolnienia. Więcej

Szkoła w dzień i w nocy!!!

Milo słyszeć od uczniów, że z chęcią i radością przychodzą do szkoły, nie tylko na lekcje i w czasie wolnym, ale również w nocy! W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 już po raz drugi miała miejsce NOC ANDRZEJKOWA, której największą atrakcją było oczywiście nocowanie w klasach wspólnie z koleżankami i kolegami. Ale zanim wszyscy położyli się spać, miały miejsce różne atrakcje. Wspólne słuchanie muzyki i tańce, a także wróżby andrzejkowe umilały czas szkolnego wieczoru. Nie obyło się oczywiście bez kolacji, przeróżnych smakołyków i gorącej herbatki w gronie przyjaciół.
Gdy przyszła pora na spanie, okazało się, że królują dowcipy, opowieści, zabawy towarzyskie. A sen? Niektórym się udało, a innym nie.
Akcja Samorządu Uczniowskiego, której główny cel to integracja społeczności uczniowskiej, była skierowana do wszystkich uczniów z klas IV-VI, którym rodzice i wychowawcy wyrazili zgodę na spędzenie nocy w szkole. Był to czas, kiedy uczniowie i nauczyciele miło się bawili i bliżej się poznali. Młodzież szkolna nauczyła się kulturalnego zachowania podczas zabaw, wyrozumiałości i szacunku dla innych.
Jeszcze raz udowodniliśmy, że szkoła to miejsce nauki, wszechstronnego rozwoju, zabawy i przyjemnego spędzania czasu. Taką szkołą jest właśnie JEDYNKA!

Opiekun SU: Anna Teklińska