SAMORZĄD SZKOLNY 2015/2016

MAM TALENT - ODKRYWANIE TALENTÓW W JEDYNCE

............ Wiosna w PSP nr 1 rozkwitła kolorami nie tylko na korytarzach i w klasach, ale również w sercach uczniów i nauczycieli. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował „Wiosenny Mam Talent”, w którym uczniowie mogli zaprezentować się w czterech kategoriach: taniec, śpiew, recytacja i gra na instrumencie. Chętnych do prezentacji swoich talentów było wyjątkowo dużo. Uczestników oceniało jury w składzie: pani dyrektor D. Majewska, pani B. Linek, pani A. Bernacka, pan M. Kołodziejczyk. Wszystkie występy odbywały się na tle pomysłowo wykonanych, klasowych, kolorowych Marzann. Całą imprezę prowadziły uczennice z klasy V a – Marysia Drozd i Monika Zawistowska. Poziom występów był bardzo wysoki i jury nie miało łatwego zadania. Wszystkich uczestników podzielono na 3 grupy: klasy I, klasy II-III oraz klasy IV-VI.

KATEGORIA ŚPIEW:

• I miejsce – Malwina Linkowska 4b
• I miejsce – Kaja Mazur 1d

• I miejsce – Emilka Mysłek 2b

KATEGORIA- GRA NA INSTRUMENCIE:
• I miejsce – Karol Drozd 4a
• II miejsce – Julia Kowalska 2a
• III miejsce – Piotr Tulin 2c
Wyróżnienie – Patrycja Skibińska – akrobacje z hula-hop

......Serca publiczności podbiły występy Grzesia Mayera (śpiew), który bisował kilka razy oraz Malwiny Linkowskiej (recytacja), laureatki wielu międzyszkolnych konkursów recytatorskich. Swoich fanów miał również zespół taneczny z klasy 6 a.

......Niewątpliwie zwycięzcami zostali wszyscy wykonawcy, którzy odważyli się wystąpić przed szkolną publicznością, owacyjnie nagradzającą każdego uczestnika. Dyplomy, słodycze i drobne upominki były dodatkową nagrodą dla wszystkich, którzy występowali na scenie. Cel, którym było odkrywanie talentów i wzmacnianie poczucia własnej wartości, został osiągnięty! Gratulujemy!

Opiekun SU- A. Teklińska

MIKOŁAJKI

W tym roku Dzień Św. Mikołaja przypadał w niedzielę, więc u nas w szkole Św. Mikołaj pojawił się już w piątek 4 grudnia. W swoim tradycyjnym stroju z białą brodą i ciężkim workiem odwiedził wszystkie grzeczne dzieci. Towarzyszyli mu Śnieżynka (Malwina Linkowska) oraz Elfik (Olek Rogowski). Większość klas była przygotowana na wizytę i witała gości pięknymi piosenkami i wierszykami. Choć niektórzy uczniowie zasłużyli być może na rózgi, to jednak Mikołaj był bardzo dobroduszny i hojnie rozdawał prezenty. Dzieci były uradowane i zafascynowane odwiedzinami. Wszystkie obiecały, że będą pilnie słuchały swoich pań i będą grzeczne w szkole. Zaprosiły również Mikołaja za rok!!!

Dziękujemy Św. Mikołajowi!!!!!!!!!!!!!

ANDRZEJKI

26 listopada odbyła się następna dyskoteka „andrzejkowa” w szkole dla klas IV-VI. Głównymi organizatorkami były Malwina Linkowska i Amelia Dziedzic. Uczennice te przygotowały szereg zabaw i wróżb. Największą popularnością cieszyły się „podaj paczkę”, „przypnij ogon” oraz serduszka z imionami i wróżbami. Sama zabawa i tańce również wypadły bardzo dobrze i wszyscy świetnie się bawili. Dyskoteka się udała, a dzieci były uśmiechnięte i zadowolone.

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

DZIEŃ NAUCZYCIELA

14.10.15 r. (środa) na dzień nauczyciela lekcje odbywały się od 9:00 do 11:00 z wychowawcami klas . Wszyscy dobrze się bawili z nauczycielami. Po 3 godzinach wszyscy wrócili do domu szczęśliwi , Następnie nauczyciele zebrali się w pokoju nauczycielskim i wtedy samorząd szkolny rozdał im piękne laurki oraz złożył życzenia w imieniu uczniów szkoły i samorządu uczniowskiego. Nauczyciele bardzo się ucieszyli, ponieważ nawet się tego nie spodziewali i właśnie o to nam chodziło !!!        /wpis: Kamila Fiołna/

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka!

13.10.15 r. (wtorek) odbyła się dyskoteka szkolna z okazji dnia chłopaka, od godz. 16:00 do 19:00. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, była fajna muzyka i wszyscy bardzo ładnie się ubrali .Niestety dużo osób nie było, ale i tak bardzo dobrze się bawiliśmy. Ta dyskoteka zakończyła się dobrym nastrojem. Wróciliśmy do domu bardzo uradowani . Wszyscy czekamy na następną dyskotekę z niecierpliwością.        /wpis: Kamila Fiołna/

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Wraz z zakończeniem roku szkolnego w czerwcu 2015 zakończyła się również kadencja przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego. Zgodnie z tradycją naszej szkoły wybory na nowego przewodniczącego odbywają się we wrześniu. Na spotkaniu nowych samorządów klasowych wytypowano kandydatów z poszczególnych klas oraz ustalono harmonogram kampanii wyborczej i dzień wyborów.

24 września odbyło się święto demokracji naszej szkoły. Wszyscy uczniowie z klas IV-VI na każdej przerwie mieli możliwość oddania głosu na swojego kandydata. W specjalnie przygotowanej sali każdy uczeń dostał kartę do głosowania z nazwiskami 9 uczniów. Po zakreśleniu jednego nazwiska karty wrzucano do urny wyborczej. Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja wyborcza w składzie: M. Woźniak, J. Kołodziejska, S. Olczyk
i K. Florczyk.

Po podliczeniu wszystkich głosów nową przewodniczącą została
Malwina Linkowska
jej zastępcą Kamila Fiołna, a skarbnikiem Dariusz Marszałek.

Szczegółowe wyniki:
1. Malwina Linkowska - 27 głosów