SAMORZĄD SZKOLNY

SEKCJA ARTYSTYCZNO ROZRYWKOWA
• Sandra Milewska, Wiktoria Duda, Amelka Dziedzic, Patryk Szular

„MAM TALENT” w Jedynce

Pierwszy Dzień Wiosny w PSP nr 1 jest już od wielu lat Świętem Odkrywania Talentów. Ten kolorowy dzień, to przede wszystkim tradycyjne Marzanny, symbolizujące nadejście wiosny. Jednak stało się już tradycją, że w tym dniu największą atrakcją jest szkolny „Mam talent”, w którym uczniowie mają okazję zaprezentować swoje umiejętności całej społeczności szkolnej. Ten dzień, to święto całej szkoły. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas rywalizowali w trzech kategoriach: śpiew, taniec i recytacja. Każda klasa mogła wystawić dwóch reprezentantów. Szanowne jury, panie: dyrektor Dorota Majewska, Elżbieta Tworzydło, Dorota Bider i honorowy gość – emerytowana nauczycielka Elżbieta Dudkowiak, miało bardzo trudny wybór. Wszystkie występy charakteryzowały się bowiem barwnymi strojami, ciekawymi aranżacjami, niezwykłymi pomysłami i wykonaniami. Po burzliwej naradzie komisja zdecydowała i przyznała:
W kategorii śpiew:
I miejsce – dla zespołu z klasy 3b
( K. Zawistowska, J. Kowalska, N. Czerwińska, E. Mysłek, A. Kramarczyk)
II miejsce – Hanna Dołhań 2a
III miejsce – Damian Brzeziński 5a
III miejsce – Anastazja Owsiak 2a
Wyróżnienie – Kinga Chomiak i Lena Basik 1a
W kategorii taniec:
I miejsce – Natalia Żebiłowicz i Maja Skibińska 3b
II miejsce – zespół z 2b
(K. Mazur, S. Sadkowska, L. Krajewska, Z. Borowska, O. Rozkowińska, M. Mazepa, W. Semenowicz)
II miejsce – Karolina Staroń 2a
III miejsce – Wiktoria Chodnicka 2a
Natomiast wśród recytatorów bezkonkurencyjna była Zosia Bąk z klasy 3a.

W tym dniu został również rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą Marzannę. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3a, II miejsce – 3c, a III miejsce – 1a. Owacje na stojąco, drobne upominki, dyplomy, słodycze i uścisk pani dyrektor były dopełnieniem całej imprezy.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w szkolnym „Mam talent” zasługują na wyróżnienie, gdyż odważyli się stanąć przed publicznością i zaprezentować swoją pasję. Dzięki takim imprezom, dzieci rozwijają swoje zainteresowania, wyobraźnię, poszukują różnych sposobów wyrażania emocji. Tych, którzy nie wystąpili tym razem, zapraszamy za rok, na kolejny Dzień Odkrywania Talentów!

Opiekun SU – Anna Teklińska

KARNAWAŁOWY TURNIEJ RINGO

......Ringo to gra bardzo lubiana przez dzieci i młodzież. Grać w nią może każdy, pojedynczo, parami, czwórkami lub w innym ustawieniu. Rozwija przede wszystkim zwinność, zręczność manualną, szybkość, ale również uczy współpracy w grupie i wyrabia zmysł taktyczny.

......8 lutego odbył się w szkole kolejny już międzyklasowy turniej ringo, w którym wzięły udział wszystkie klasy IV-VI. Rywalizacja toczyła się na poziomie poszczególnych klas, osobno dla dziewcząt i chłopców. Sędziami byli chłopcy z SU – Natan Rudlewski, Karol Drozd i Dawid Żebiłowicz, a zdjęcia wykonywał Darek Marszałek.

......Wśród klas szóstych , które w tym dniu rozpoczęły turniej, I miejsce zajęła drużyna chłopców z klasy VI b i dziewcząt z VI a.

......Bardzo emocjonująco rozgrywały się spotkania w klasach piątych. Oprócz rywalizacji sportowej dużo atrakcji dostarczyli kibice, którzy bardzo donośnie dopingowali swoje drużyny. Zwycięsko z tych pojedynków wyszli chłopcy z Vb i dziewczynki z Va.

......Ostatnie spotkania rozgrywane były między drużynami „ niebieskich” i „czerwonych” z klasy czwartej. Podczas meczów swoje umiejętności cheerleaderskie zaprezentował zespół kierowany przez Grzesia Mayera. W rytm muzyki, z pomponami, przy migających światlach uczniowie wykonali kilka układów tanecznych. Ten fantstyczny doping pomógł wygrać drużynie „czerwonych”.

......Pamiątkowe dyplomy, ringo dla zwycięskich drużyn, słodycze i gratulacje od Pani Dyrektor dopelniły całości turnieju. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za wspólną zabawę.

Zobacz galerię zdjęć z meczów klas piątych

DZIEŃ CHŁOPAKA

Ostatni dzień września to tradycyjnie Dzień Chłopaka. Jak co roku Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował pierwszą dyskotekę w nowym roku szkolnym, która odbyła się w godzinach popołudniowych na naszej szkolnej sali gimnastycznej. Jednakże świętowanie rozpoczęło się już od samego rana. Na korytarzu szkolnym na każdej przerwie dziewczynki z Samorządu sprzedawały za symboliczną „złotówkę” pyszne ciasta upieczone przez mamy z różnych klas. Zebrane pieniążki zasiliły Radę Rodziców. Sama dyskoteka również upłynęła w miłej atmosferze. Dziewczynki dokonały wyboru „Najsympatyczniejszego Chłopaka” naszej szkoły. Podobnie jak w zeszłym roku został nim Marcel Mrowiec. Gratulujemy!!!! Na dyskotece zawitali również nasi zeszłoroczni absolwenci. I zdecydowanie rozkręcili imprezę! Tańce zakończyły się o godzinie dziewiętnastej zapowiedzią następnych w Andrzejkowy wieczór. Do zobaczenia!!!!