SPORT SZKOLNY - kalendarium roku szkonego 2007/2008 ROKU SUKCESÓW

16-18.06.2008 - DZIEWCZĘTA Z PSP nr 1 SIÓDMĄ DRUŻYNĄ W POLSCE
W Świebodzicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Mini-Piłce Ręcznej Dziewcząt. Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu, jako mistrzynie województwa, reprezentowała Opolszczyznę na tym turnieju - zajmując ostatecznie VII miejsce. więcej

4.06.2008 - CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE
Zakończyła się rywalizacja zawodów lekkoatletycznych odbywająca się w ramach Czwartków Lekkoatletycznych sezonu 2007/2008. Zwycięscami w swoich konkurencjach okazali się uczniowie naszej szkołu: Kesja Prychitko, Marta Lewicka, Rafał Młotkowski i Bartek Chodyła. Opiekunem naszych zawodników była pani Regina Wyrwas, która zajęła III miejsce w klasyfikacji wszystkich brzeskich nauczycieli.  więcej wyników

23-25.05.2008 - NIEWIELE BRAKOWAŁO DO FINAŁU
Nasze miasto było organizatorem półfinałów pucharu Polski w piłce ręcznej chłopców (rocznik 96 i młodsi). Młodzi piłkarze ręczni Orlika Brzeg otarli się o finał pucharu Polski. Po ostatnim dniu półfinałów trzy zespoły miały jednakową liczbę punktów i o premiowanym do finałów drugim miejscu musiała zdecydować tzw "mała tabela". Niestety naszej drużynie do trzeciego miejsca zabrakło jednej bramki, a do drugiego miejsca pięciu rzuconych bramek. Więcej

9.05.2008 Zwycięstwo w Finałe Rejonowym Czwórbóju LA dziewcząt szkół podstawowych
Dnia 9 maja odbyły się zawody na szczeblu rejonowym w Czwórboju LA Szkół Podstawowych, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy. Pierwsze drużyny wśród dziewcząt i chłopców będą reprezentować nasz powiat na finałach wojewódzkich.
Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna PSP-1 Brzeg - w składzie K. Wenger, K. Tesarowicz, A. Rudyk, M. Lewicka, A. Lorenc, P. Owsiak (opiekun : A.Teklińska) zdobywając 998 punktów. Kolejne miejsca zajęły zespoły PSP-3 Brzeg (930 p), ZS-1 z OS Brzeg (884 p), GSP Skarbimierz, PSP-3 Grodków, ZS-2 z OI Brzeg.
Wśród chłopców wygrała drużyna z PSP -3 Brzeg.

9.05.2008 i 17.05.2008 - KOLEJNE SUKCESY PIĄTOKLASISÓW ORLIKA
W dniach 16-17 maja rozegrany został turniej w Ozimku. Bardzo dobrze spisali się młodzi piłkarze ręcznej Orlika BRZEG w kategorii klas IV i V ( szkoły podstawowej ) zdecydowanie wygrywając.
Zobacz parę zdjęć z turnieju
Tydzień wcześniej zwycięstwem zakończył się udział w turnieju w Chorzowie, a Jakub Rakoczy został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. Więcej

Kwiecień 2008 PROGRAM SONiA MINIKOSZYKÓWKA
powiększ Koszykarki naszej szkoły zajęły II miejsce w rywalizacji klas IV i V w Programie SONiA. W walce o I miejsce uległy 2 małymi punktami swoim rówieśniczkom z PSP 5.
Natomiast chłopcy klas IV i V nie mieli sobie równych w minikoszykówce wygrywając bardzo wysoko wszystkie swoje pojedynki z brzeskimi szkołami podstawowymi. Tym samym zajęli I miejsce w minikoszykówce chłopców w programie SONiA.
Obydwie drużyny prowadziła Regina Wyrwas.
powiększ

Kwiecień 2008 - ORLIK W PÓŁFINALE PUCHARU POLSKI
Zespół najmłodszych szczypiornistów Orlika Brzeg wygrywając Opolską Ligę Piłki Ręcznej awansował do półfinału Pucharu Polski, który rozegrany będzie w Brzegu. Drużyna złożona przede wszystkim z uczniów PSP nr 1 i PSP nr 3 pokonała swoich opolskich rywali . Trzymamy kciuki i zapraszamy kibiców w dniach 23-25 maja do hali sportowej PG 1 przy ul. Oławskiej. Więcej na stronie Orlika szkół podstawowych.

18.04.2008 rozegrany został kolejny turniej w ramach programu sportowego "SONIA". Tym razem w piłce ręcznej chłopców klas IV i V bezkonkurencyjny okazał się zespół PSP nr 1, który pokonał wszystkich rywali. Wyniki, skład i zdjęcie drużyny soniam.jpg (11580 bytes)

27.03.2008 - Kolejny sukces SUPERJEDYNEK! Dziewczęta z PSP 1, drużyna która została wygrała wojewódzki finał w piłkę ręczną wywalczyła drugie miejsce w województwie w unihikeja.

18.03.2008 - !!! DZIEWCZĘTA Z PSP 1 NAJLEPSZYMI PIŁKARKAMI RĘCZNYMI WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO !!!
Po zwycięstwach z PSSP 5 Krapkowice 16-6, PSP Dobrzeń Wielki 12-11 i PSP 15 Opole 20-5 nasze SUPERJEDYNKI wygrały, rozgrywany w Brzegu, wojewódzki finał piłki ręcznej. Relacja z turnieju.

7-9.03.2008 - WYSOKIE LOTY MŁODYCH ORLIKÓW
W dniach 7 - 9 marca w miejscowości Buk pod Poznaniem odbył się V Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców rocznik 1996. W doborowej stawce 12 zespołów podopieczni Mirosława Kołodziejczyka (w większości uczniowie PSP 1) zajęli doskonałe trzecie miejsce.
więcej i galeria zdjęć

6.03.2008 - 2 MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁKĘ RĘCZNĄ CHŁOPCÓW
Chłopcy z naszej szkoły po drugich miejscach w zawodach miejskich i powiatowych również w półfinale wojewódzkim zajęli  2 miejsce. Po zwycięstwie ze szkołami z Krapkowic 15-9 i Zawadzkiego 14-10 przegraliśmy dwoma bramkami z Opolem 8-10. Nie awansowaliśmy do ścisłego finału, ale drugie miejsce pozwala uznać iż jesteśmy w gronie ośmiu najlepszych szkół województwa opolskiego w bardzo popularna gre jaką jest piłka ręczna.

4.03.2008 - 1 MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W PIŁKĘ RĘCZNĄ DZIEWCZĄT
Nasza szkoła była organizatorem półfinału wojewódzkiego w mini piłkę ręczną dziewcząt. Do Brzegu przyjechały dwie drużyny: z Opola i z Nysy nasze dziewczęta wygrały turniej : awansowały do ścisłego finału wojewódzkiego, którego organizatorem dnia 18.03.2008 będzie nasza szkoła. Serdecznie gratulujemy zawodniczką i trenerce: Annie Teklińskiej i trzymamy kciuki w finale.

1.03.2008 - 1 MIEJSCE W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM W UNIHOKEJA DZIEWCZĄT
Kolejne sukcesy SUPERJEDYNEK! Drużyna PSP 1 wygrała półfinały wojewódzkie zawodów w unihokeju dziewcząt. Ostatnim etapem będą finały wojewódzkie czyli zawody o najlepszą drużynę Opolszczyzny.
więcej - kliknij na zdjęcie więcej - kliknij na dyplom

9.02.2008 - 2 MIEJSCE W ZAWODACH MIEJSKICH I POWIATOWYCH W UNIHOKEJA CHŁOPCÓW
W zawodach na szczeblu miejskim i powiatowym unihokeja chłopców ( kl. VI ) udział wzięły wszystkie szkoły brzeskie .
Nasi chłopcy z PSP nr 1 w składzie: Jakub Rakoczy, Rafał Młotkowski, Paweł Mazepa, Marek Wawrzyniak, Piotrek Zieliński i Maciek Kruk
zajęli II miejsce po 2 zwycięstwach i 2-remisach . Awansowali do dalszej fazy półfinału wojewódzkiego, który  odbędzie się 13.03.08 w Opolu. Opiekun: Regina Wyrwas.

18.01.2008 - 2 MIEJSCE W ZAWODACH MIEJSKICH W PIŁKĘ RĘCZNA CHŁOPCÓW
W zawodach na szczeblu miejskim w Mini Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych, które odbyły sie w sali PSP 3 wzięły udział brzeskie podstawówki. Nasze wyniki 12-4 z ZSnr2 , 10-5 z ZSnr1, 7-8 z PSP 3, 10-3 z PSP 5.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. PSP nr 3
2. PSP nr 1
3. ZS nr 1
4. PSP nr 5
5. ZS nr 2
Dwie pierwsze drużyny będą reprezentować nasze miasto na zawodach rejonowych. Gratulujemy więć drużynie w składzie P.Zieliński, P.Mazepa, M.Wawrzyniak, P.Waligóra, P.Andrzejczyk, J.Rakoczy, R.Młotkowski, P.Kurtyka, M.Kruk, P.Salacz, K.Majewski, M.Staroń trenowanej przez p. M. Kołodziejczyka.
Ps. W zawodach powiatowych drużyna PSP 1 ponownie zajęła drugie miejsce awansując do zawodów wojewódzkich.

NASZE SUKCESY I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2007/08

Wrzesień

Wznowione zostały CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE dla dzieci klas 4-6 na Stadionie Miejskim w Brzegu. Najlepsze miejsca zajęli:
- Rafał Młotkowski (4 x I miejsce w skoku w dal, 1 x I miejsce w biegu na 60m)
- Kesja Prychitko ( 1 x I miejsce, 2 x II miejsce w biegu na 300m, 2 x III miejsce w skoku w dal)
- Marta Lewicka (1 x I miejsce, 2 x II miejsce, 1 x III miejsce w biegu na 60m, 1 x I miejsce, 2 x II miejsce  w rzucie piłeczką palantową)
- Jakub Rakoczy (1 x II miejsce i 3 x III miejsce w biegu na 1000m)
- Klara Rychtowska (III miejsce w skoku w dal) - opiekun grupy p. R. Wyrwas

Memoriał im. Anny Lityńskiej - VI miejsce Bartosz Chodyła - bieg na 2000m.

Październik
  Ruszyła Opolska Liga Piłki Ręcznej chłopców. Po rundzie jesiennej nasi uczniowie zajmują równorzędne 1 miejsce (Orlik Brzeg) z drużyną z Ozimka.

Listopad
  2 miejsce dziewcząt i 2 miejsce chłopców w zawodach "Dwa Ognie" w PSP nr 3.
1 miejsce w mini koszykówce dziewcząt w zawodach miejskich w PSP nr 3 w Brzegu.

Grudzień

1 miejsce w mini koszykówce dziewcząt w zawodach powiatowych u PSP nr 3 w Brzegu.
2 miejsce (przegrany jednym koszem) w półfinałach wojewódzkich w Krapkowicach.
1 miejsce w mini siatkówce dziewcząt w zawodach miejskich i powiatowych w ZS nr 2 Brzeg
4 miejsce w półfinale wojewódzkim w Chróścicach.

Styczeń
  1 miejsce w zawodach w halowej piłce nożnej w PSP nr 3
1 miejsce powiatowych zawodach w halowej piłce nożnej w Skarbimierzu i awans do półfinału
1 miejsce w miejskich i powiatowych zawodach w unihokeju dziewcząt i awans do półfinału wojewódzkiego
1 miejsce w miejskich zawodach w piłce ręcznej dziewcząt w PSP nr 3
1 miejsce w powiatowych zawodach w piłce ręcznej dziewcząt w Grodkowie i awans do półfinału wojewódzkiego