logo1.jpg (19841 bytes)

SPORT SZKOLNY kalendarium roku szkolnego 2008 - 2009

14.06.2009 Uczniowie PSP 1, piłkarze ręczni Orlika Brzeg, 4 drużyną Polski!!!
Najmłodsza drużyna Orlika Brzeg po wygraniu zawodów zwycięskich zawodach półfinałowych w Kielcach i ambitnej walce finałowej w Obornikach Wielkopolskich zdobyła czwarte miejsce w Pucharze Polski. Trzon drużyny Kuba Rakoczy, Piotr Kurtyka, Rafał Młotkowski i Piotr Staroń to uczniowie klasy 6a naszej szkoły. W drużynie trenerów M. Kołodziejczyka i M. Szulczewskiego grają również Kuba Bednarczyk, Kamil Majewski, Paweł Salacz i Mateusz Lew z Jedynki, oraz chłopcy z PSP 3, PSP 5 i PSP 8.
Relacja a finału.
8.06.2009 na stadionie w Kędzierzynie - Koźlu odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce Szkół Podstawowych. Najlepiej spisał się uczeń PSP nr 1 - Maciej Staroń , który po bardzo trudnej rywalizacji w skoku w dal został złotym medalist. Więcej
31.05.2009 po zwycięskim turnieju w Kielcach Orlik Brzeg w Finale Pucharu Polski. Więcej
29.05.2009 w Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Brzegu odbyła się VI Sportowa Olimpiada Integracyjna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III b w składzie: A. Bednarz, L. Fonfara, Soja, A. Salak, P. Białek, M. Andrasz, A. Goldzik, D. Kurdziel, O. Pniewski, M. Gajzler - pod troskliwą opieką Reginy Wyrwas i Anny Teklińskiej. Więcej
26.05.2009 - Zwycięstwami Igi Bieganowskiej i Pauliny Żytkowskiej, medalowymi miejscami Michaliny Krocz, Darii Rogowskiej, Marcela Sałatkiewicza i Krystiana Białego zakończyły się miejskie zawody w pływaniu. Więcej P1080349.jpg (4418 bytes) P1080376.jpg (4938 bytes)

21.05.2009 - Kolejny sukces w programie SONiA
Zwycięstwem PSP nr 1 w Brzegu zakończył się turniej mini piłki ręcznej chłopców klas 4-5 szkół podstawowych w ramach programu "SONiA". Drużyna prowadzona przez Mirosława Kołodziejczyka wygrała wszystkie mecze i bezapelacyjnie zajęła pierwsze miejsce. Rozgrywki stały na wysokim sportowym poziomie.
Składy i zdjęcie
Nasze mecze:
PSP1 - PSP3 9:4
PSP1 - ZS z OI nr 2 8:6
PSP1 - PSP5 11:5
PSP1 - ZS z OS nr 1 13:5
15 - 17.05.2009 - piłkarze ręczni naszej szkoły, gracze Orlika Brzeg wygrali ćwierćfinał Pucharu Polski, awansując do grupy szesnastu najlepszych drużyn naszego kraju. Na zawodach rozgrywanych w Zawierciu pokonali mistrzów województwa śląskiego i łódzkiego oraz wicemistrza Dolnego Śląska drużynę Chrobrego Głogów.

Zdjęcia

31.03.2009 - Sukcesami uczniów PSP 1 zakończyła się rywalizacja w "Grach i zabawach" dzieci klas II i III. Impreza organizowana była w ramach programu SONiA. Nasi trzecioklasiści zajęli pierwsze miejsce w Brzegu, a ich młodsi koledzy drugie. Więcej

22 marca 2009 - najmłodsza drużyna szczypiornistów Orlika Brzeg, rozgrywała pierwsze zawody finału wojewódzkiego. Po wygramych z Grodkowem i Ozimkiem oraz nieznacznej porażce z drużyną z Zawadzkiego chłopcy zdobyli cenna 2 miejce. Mimo, że daje nam ono awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, w zawodach rewanżowych walczymy o 1 miejsce.
Zobacz film promujący zespół Orlik Brzeg jak i turniej w piłke ręczną
Ps. 23 kwietnia udało się wygrać turniej rewanżowy. Po remisie z gospodarzami Orlik zdobył ostatecznie wicemistrzostwo województwa i awans do dalszych rozgrywek. Zobacz relację.

UNIHOKEJ

Dnia 7.03.2009 r. odbyły się zawody w unihokeja chłopców na szczeblu powiatowym. Zespół PSP 1 przygotowany przez panią Reginę Wyrwas w składzie: Maciej Staroń , Jakub Rakoczy, Piotr Kurtyka, Rafał Młotkowski , Adam Krocz, Paweł Salacz, Rafał Szpak i Kamil Majewski zajął cenne III miejsce.

KOSZYKÓWKA
Dnia 14.02.2009 r.
w PSP nr 3 odbyły się zawody miejskie w koszykówce chłopców. Zespół z PSP nr 1 pokonał wszystkie brzeskie szkoły. Mecz finałowy pomiędzy PSP1 i PSP5 miał dramatyczny przebieg. Obydwa zespoły toczyły wyrównany pojedynek a ostatnie sekundy IV kwarty to prawdziwa, sportowa walka, która zakończyła się wynikiem remisowym. Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzców. Podopieczni Reginy Wyrwas okazali się lepsi i wygrali ten mecz oraz cały turniej.
Oto tabela końcowa:
I miejsce - PSP1
II miejsce - PSP5
III miejsce - ZS nr 2 z OI
IV miejsce -ZS nr 1 z OS
V miejsce - PSP 3
zobacz album zdjęć

21.02.2009 MISTRZOSTWA POWIATU
Jako zwycięscy reprezentowaliśmy miasto w zawodach powiatowych. Po zwycięstwach ze szkołami z Przylesia i Grodkowa oraz porażce z Lewinem Brzeskim zajęliśmy 2 miejsce.

PIŁKA RĘCZNA

16.01.2009 DRUŻYNA NASZYCH CHŁOPCÓW W PIŁKĘ RĘCZNA DRUGA W WOJEWÓDZTWIE PO ZDOBYCIU SREBRNEGO MEDALU NA ZAWODACH W ZAWADZKIEM - więcej
9.12.2008 Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczy drużyna chłopców w mini piłce ręcznej. Po zdecydowanych zwycięstwach w mieście i w powiecie, również w półfinale wojewódzkim w Kędzierzynie-Koźlu PSP 1 była bezkonkurencyjna. W zeszłym roku dziewczęta z naszej szkoły były najlepsze na Opolszczyźnie - dziś chłopcy są już wśród 4 najlepszych zespołów województwa.
29.11.2008 drużyna piłki ręcznej PSP 1 Brzeg po zwycięstwach z PSP 5 Brzeg i PSP 3 Grodków została najlepszą szkolną drużyną powiatu. Dzień później odbyły się zawody klubów sportowych (w kategorii szkół podstawowych). Wygrała je drużyna Orlika I Brzeg oparta na zawodnikach naszej szkoły.
Relacje z tych dwóch wydarzeń.