MAJ

Mistrzostwami miasta, powiatu i województwa oraz podsumowaniem czwartków lekkoatletycznych zakończyliśmy sezon lekkoatletyczny w naszej szkole. Największe sukcesy osiągnęli uczniowie klas szóstych: A. Duda, K. Szczucki, D. Kurdziel. Więcej.

MARZEC

24 III 2012 - Pierwsze miejsce dziewcząt i trzecie chłopców to ostatnie sukcesy naszych piłkarek i piłkarzy. Zobacz więcej.

LUTY -MARZEC 2012

Marzec to miesiąc największych tegorocznych sukcesów sportowych. Dominika Warzycha (zdjęcie obok) zajęła 4 miejsce w mistrzostwach województwa w tenisa stołowego. Chłopcy z klas V i VI zdobyli mistrzostwo Brzegu i wicemistrzostwo powiatu w unihokeja (zdjęcia poniżej).

LUTY 2012

Niewiele zabrakło koszykarkom z naszej szkoły do dużego sukcesu w mistrzostwach miasta. Dwa zwycięstwa i dwie porażki spowodowały, że o drugim miejscu w turnieju zaważyła tzw. mała tabela między drużynami PSP 1, PSP 5 i ZS z OS 1. Jednego kosza zabrakło nam do 2 miejsca i awansu do mistrzostw powiatu. Kliknij na zdjęcie obok i zobacz więcej.

STYCZEŃ 2012

Nie udało sie powtórzyć zeszłorocznych sukcesów w zawodach Małego Olimpijczyka. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie i uczennice jednej klasy czwartej a trzy osoby dobrano z klasy trzeciej. Nie mieliśmy szans Zespołem Szkół nr 1 czy PSP 3 - szkołami gdzie czwartoklasistów jest dużo więcej. Ważna jest jednak walka, którą podjęli nasi zawodnicy i zawodniczki.

LISTOPAD 2011 - Ciekawym i udanym pomysłem było zorganizowanie przez nauczycieli PSP nr 1 trzydniowego Festiwalu Ringo. Więcej.

LISTOPAD 2011

Rozpoczęły się rozgrywki w konkurencjach drużynowych o mistrzostwo naszego miasta. Na początku odbyły się zawody w najpopularniejszą chyba z dyscyplin - w piłkę nożną. Dziewczęta zdobyły 3 miejsce. Bliscy powtórzenia ich wyniku byli chłopcy. Przegrany bramką w ostatnich sekundach mecz z chłopcami z ZS z OS nr 1 zepchnął nas z podium. Trzeba pamiętać, że naszą drużynę tworzyli głównie piątoklasiści. W przyszłym roku przyjdzie czas na rewanż.

Zdjęcia z obu zawodów można zobaczyć już na stronie  - kliknij na zdjęcie obok.

WRZESIEŃ 2011

Nowy stadion miejski stworzył nowe możliwości organizowania różnych imprez o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Skorzystali z tego nauczyciele i uczniowie PSP nr 1 organizując I Szkolną Olimpiadę Lekkoatletyczną. Więcej.

Największe sukcesy 2010-2011

:

Drużyna piłki ręcznej chłopców:

1 miejsce w Brzegu
1 miejsce w Województwie Opolskim
6 miejsce w Polsce

Kornela Wilk - biegi przełajowe na 1000 m

2 miejsce w Brzegu
 2 miejsce w Województwie Opolskim

Orlik Brzeg - piłka ręczna
(najmłodsza drużyna Orlika której podstawowy skład tworzyli uczniowie z PSP 1)

1 miejsce w Województwie Opolskim