SPORT SZKOLNY 2012/2013

Dzień Sportu Szkolnego

20.06.2013 Ostatnim sportowym akcentem roku szkolnego był Dzień Sportu. Zawody rozpoczęły się od biegu terenowego w Parku Centralnym. Następnie przenieśliśmy się na boisko szkolne gdzie klasy 1-5 rozegrały zawody wyścigów rzędów. Klasy szóste rozegrały również mecz w koszykówkę, a czwarte i piąte przeniosły się do sali gimnastycznej gdzie rozegrały mecz ringo. Sponsorem zawodów było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Najciekawsze zdjęcia można zobaczyć w paru galeriach.
Bieg terenowy
Różne zdjęcia pani B. Kowalskiej Mecz koszykówki
Zdjęcia ze strony klasy 3 a
Zdjęcia ze strony klasy 5 a Zdjęcia ze strony klasy 1 b

28.05.2013 r. w II LO w Brzegu odbył się V Międzyszkolny Turniej Szachowy - jubileuszowy, zorganizowanym z okazji dni otwartych pt. "Herbert też grał w szachy".
Turniej do tej pory kierowany był tylko do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w tym roku po raz pierwszy również do dzieci ze szkół podstawowych. I właśnie w tej kategorii uczeń klasy 2 a (!) Darek Marszałek zajął I miejsce otrzymując złoty medal.

Najmłodsi kibice piłki ręcznej na meczu seniorów Orlika

Z meczu II ligi piłki ręcznej: Ostatecznie Orlik przegrał 30:32, ale za walkę otrzymał brawa od 200-osobowej publiczności. Na zakończenie piłkarzy czekał jeszcze jeden miły akcent. Na parkiet wybiegła grupa 9-10 letnich adeptów piłki ręcznej i obległa "orlików" zbierając od nich autografy i robiąc sobie wspólne zdjęcie.
Tekst i zdjęcie NTO.

III Wiosenny Turniej Szachowy
Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w III Wiosennym Turnieju Szachowym "Piłsudski też grał w szachy" w PG  nr 1. W turnieju brało udział 23zawodników ze szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych (wszyscy grali w jednej grupie). Jak widać na zdjęciach nasi uczniowie należeli do najmłodszych w tej stawce.
Wyniki:
Kacper Ruszel miejsce 14 (3,5 pkt. z 7)
Darek Marszałek miejsce 17 (3 pkt. z 7)
Małgosia Dąbrowska miejsce 20 (2,5 pkt. z 7)

MISTRZOSTWA POWIATU W W SZACHACH
Publicznym Gimnazjum nr 1 w Brzegu rozegrano turniej o mistrzostwo powiatu w szachach szkól podstawowych i gimnazjów. Z ośmiu zgłoszonych szkół podstawowych na starcie stanęło ostatecznie pięć czteroosobowych drużyn. Nasza młoda drużyna (najstarszy Jakub Ruszel chodzi do IV a klasy) zdobyła trzecie miejsce. Obok Kuby w składzie PSP 1 byli uczniowie klasy II a Małgorzata Dąbrowska i Dariusz Marszałek oraz Dawid Kramarczyk z klasy III a.

Kliknij i zobacz więcej zdjęć

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA
W INDYWIDUALNYM TENISIE STOŁOWYM

Dominika Warzycha zajęła VII miejsce w województwie w zawodach w tenisa stołowego które odbyły się 18 lutego 2013 w sali PSP NR 3 W Brzegu.

Wielkie gratulacje dla Dominiki.

GALERIA ZDJĘĆ

18 lutego w PG nr 1 odbył sie konkurs "Gier i zabaw" dla uczniów klas VI. Bardzo dzielnie spisały sie nasze dziewczęta i chłopcy, którzy zostali pokonani dopiero po dogrywce. Oprócz sportowego charakteru zawody miały charakter zabawy co bardzo spodobało się uczniom i kibicom.

Jeszcze raz gratulacje dla drużyny PSP 1.

4.12.2012 - 2 miejsce w mistrzostwach Brzegu w piłkę ręczną dziewcząt

13.11.2012 - 4 miejsce w mistrzostwa Brzegu w piłkę nożna zdobyli chłopcy z naszej szkoły.
Powyżej zdjęcia z meczu z ZS z OS nr 1 - kliknij na pierwsze zdjęcie

Piłka nożna dziewcząt - 3 miejsce w mistrzostwach miasta (kliknij na zdjęcie i zobacz galerię)