SPORT SZKOLNY 2016/2017

Międzyklasowy turniej piłki ręcznej

Ostatnim turniejem rozgrywanym w ramach sportowych rozgrywek międzyklasowych były zawody w "koronną" konkurencję naszej szkoły czyli w piłkę ręczną. Oddzielnie przeprowadzono zawody dziewcząt i chłopców. Faworyci nie dali szans rywalom. Wśród dziewcząt wygrała klasa VI a, a w turnieju chłopców zdecydowanie najlepsza była VI b. Ale nie tylko zwycięstwo się liczy. Nawet najmłodsi uczestnicy z klasy czwartej pokazali, że potrafią grać w piłkę ręczną.

 

Międzyklasowy turniej piłki nożnej

W ramach sportowych rozgrywek międzyklasowych 13 czerwca odbył się na boisku szkolnym turniej piłki nożnej. Wzięły nim udział reprezentacje wszystkich klas IV-VI. Drużyny startowały w składzie pięcioosobowym plus bramkarz. Dodatkowym wymogiem była obecność przynajmniej jednej dziewczynki na boisku. Po bardzo emocjonujących meczach I miejsce zajęła drużyna z klasy VI b, II miejsce –klasa V b, a III- VI a. Najlepszym strzelcem został Samuel Górniak, a bramkarzem Patryk Nowak. Emocjom sportowym jak zawsze towarzyszyła dodatkowo dobra zabawa wśród kibiców.

 

I Mistrzostwa Aglomeracji Wrocławskiej w Biegu na Orientację

W niezwykłym, sportowym wydarzeniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły dnia 9 czerwca na stadionie miejskim i Parku Wolności. Stowarzyszenie Aglolomeracja Wrocławska zorganizowała indywidualne zawody w biegu na orientację. Rywalizowali w nim uczniowie z różnych szkół podstawowych z terenu miasta Brzeg i powiatu brzeskiego. Zaopatrzeni w profesjonalny sprzęt ( imienne karty magnetyczne) oraz dokładną mapę z oznaczonymi punktami do zaliczenia wszyscy wyruszyli w odstępach minutowych na trasę biegu. Zadanie odnalezienia poszczególnych punktów okazało się nie takie proste. Niektórzy pomylili trasę, biegnąc w przeciwnym kierunku, inni odnajdywali punkty nie pokolei, niektóm zaś nie udało się odnaleźć wszystkich puntów. Każdy jednak bawił się doskonale i przebiegł całą trasę. Wśród 33 uczniów naszej szkoły, biorących udział w tych zawodach, najszybsza okazała się Justyna Bider – zwyciężczyni w klasach piątych oraz Sandra Milewska, która zajęła drugie miejsce. Na trzecim miejscu podium uplasował się również Karol Drozd. Pozostali uczniowie, mając już doświadczenie będą czekć na następne tego typu zawody. Ceremonię wręczania nagród swoją osąbą uświetnił Burmistrz Jerzy Wrębiak. Nagrodą za duży wysiłek włożony w cały bieg była pyszna, pieczona na miejscu pizza. Połączenie biegu z orientacją w terenie bardzo spodobało się naszym uczniom i już z niecierpliwością czekają na następne zawody.

A. Teklińska

GALERIA ZDJĘĆ (NOWE OKNO PRZEGLĄDARKI)

 

MEDALE NATANA

...20 maja na stadionie miejskim w Brzegu odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa w Lekkoatletyce. Wśród uczniów naszej szkoły szczególnie wyróżnił się Natan Brudziński, który rzutem na 65 metrów w rzucie piłeczką palantową zdeklasował rywali i wywalczył złoty medal. W tej samej konkurencji III miejsce zajął Patryk Nowak wynikiem 49,5 m. Wygrywając zawody powiatowe Natan awansował do Wojewódzkich Mistrzostw w Indywidualnej Lekkoatletyce, które odbyły się 6 czerwca w Opolu. Tutaj rywalizują już najlepsi sportowcy ze wszystkich szkół województwa opolskiego. Konkurencja była bardzo duża. Ostatecznie Natan, bijąc swój rekord życiowy, rzutem na 69,5 metra zdobył brązowy medal. Zwyciężył uczeń z Ozimka odległością 73 m, a II miejsce zajął zawodnik z Kędzierzyna rzutem na 71,5 m.
Gratulujemy Natanowi medalu i wyniku!!

Zobacz zdjęcia

SREBRNA JEDYNKA

Drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzegu zdobyła wicemistrzostwo województwa w piłce ręcznej chłopców. Jest to ogromny sukces Jedynki! To bardzo budujące, że nasi najmłodsi brzescy szczypiorniści mogli wziąć udział w tak fantastycznym widowisku sportowym. Uczniowie szkoły, która na co dzień nie posiada warunków do uprawiania tej pięknej dyscypliny. Szkoły, która wielokrotnie obdarzała nasze miasto spektakularnymi sukcesami. Turniej finałowy w Grodkowie był jednym z najbardziej zaciętych finałów województwa w historii tej dyscypliny sportu. Po pokonaniu drużyn z Opola i z Kolonowskiego, zawodnicy z Jedynki spotkali się w meczu finałowym z zespołem gospodarzy, Olimpem Grodków. Do pełni szczęścia i złotego medalu wystarczył remis. I na 3 sekundy przed końcem meczu na tablicy widniał właśnie taki wynik. Ostatni rzut wolny dla gospodarzy, i to właśnie oni zostają mistrzami województwa. Gratulacje dla drużyny z Grodkowa, ale zawodnicy z Jedynki też wracają z turnieju finałowego z wielkim sukcesem. Najlepszym zawodnikiem drużyny i niewątpliwie całego turnieju, był zawodnik brzeskiej Jedynki Natan Brudziński, który zdobył 24 bramek.

Nasza drużyna grała w składzie: N. Brudziński, P. Nowak, O. Rogowski, O. Kalinka, M. Mrowiec, W. Sieroń, N. Rudlewski, S. Kałuski, K. Drozd, N. Listowski, M. Kura. Trener: Anna Teklińska.

GALERIA ZDJĘĆ Z ZAWODÓW FINAŁOWYCH (otwiera się w nowym oknie)

 

Brązowy medal zdobyli uczniowie klasy IV a w mistrzostwach naszego miasta w "Dwa Ognie".

 
PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA
Nasi piłkarze ręczni wśród czterech najlepszych drużyn Województwa Opolskiego.

BRZEG, HALA PG 1 - 20.12.2016
Po zwycięskim meczu z Krapkowicami drużyna PSP 1 awansowała
do finału mistrzostw Opolszczyzny w piłkę ręczną.

GALERIA ZDJĘĆ

 

AWANS DO PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZKIEGO

Trzeciego grudnia na hali sportowej MOSiR na ul. Oławskiej zostały rozegrane zawody powiatowe w mini-piłce ręcznej chłopców. Do turnieju zgłosiły się drużyny z sześciu szkół powiatu brzeskiego, zwycięzcy zawodów miejskich i gminnych. Zespoły w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy I ze szkołami z Grodkowa i Łosiowa. Zwycięstwo w pierwszym meczu i porażka z Grodkowem dała nam 2 miejsce i awans do półfinału, w którym spotkaliśmy z PSP 3 Brzeg. Po zaciętym meczu pewnie wygraliśmy awansując do finału. W finale graliśmy ponownie z PSP 3 Grodków, drużyną która do tej pory szła "jak burza" pokonując bez problemów wszystkich rywali. Początek meczu i tym razem wskazywał na łatwą wygraną faworytów. Po paru minutach przegrywaliśmy 0:4. Rywale skutecznie pilnowali najlepszego w poprzednich meczach Natana. Mecz wydawał sie przegrany, a jednak naszej drużynie udało sie podnieść. Po skutecznych akcjach Natana, Olka i najmłodszego w drużynie Marcina (klasa 4!) udało sie doprowadzić do stanu 7:8. To był jednak koniec naszych możliwości. Chłopcy z Grodkowa okazali sie zbyt mocni i mecz zakończył sie wynikiem 8:10. Może jeszcze przyjdzie czas rewanżu. Obie drużyny zapewniły sobie awans do półfinału wojewódzkiego, a w finale możemy spotkać się jeszcze raz.


Nasza drużyna - galerie zdjęć poniżej

1 mecz z Grodkowem Półfinał z Trójką Mecz finałowy
 

CHŁOPCY Z PSP 1 MISTRZAMI BRZEGU W PIŁKĘ RĘCZNĄ

.........Tradycji stało się zadość!! Kolejny rok z rzędu chłopcy z PSP nr 1 nie mieli sobie równych w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych. Jest to wiodący sport w Jedynce i również w tym roku chłopcy nie zawiedli!
Zawody zostały rozegrane 26 listopada na Sali sportowej PSP nr 3. Udział wzięły reprezentacje wszystkich brzeskich podstawówek. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. W zaciętej rywalizacji ostatecznie na podium stanęł Jedynka, Trójka i Szóstka. Najlepszym i najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Natan Brudziński, który rzucił najwięcej bramek ze wszystkich zawodników i poprowadził drużynę Jedynki do zwycięstwa. Drużyny PSP nr 1 i PSP nr 3 będą reprezentowały Brzeg na zawodach powiatowych , które rozegrane będą na brzeskiej hali MOSiR w najbliższą sobotę 3 grudnia.
I miejsce- PSP nr 1
II miejsce- PSP nr 3
III miejsce- PSP nr 6
IV miejsce- PSP nr 5
V miejsce- PSP nr 8

Skład drużyny PSP nr 1:
1. Natan Brudziński
2. Olek Rogowski
3. Patryk Nowak
4. Marcel Mrowiec
5. Karol Drozd
6. Wiktor Sieroń
7. Natan Rudlewski
Nauczyciel – Anna Teklińska
GALERIA 1 (mecze z PSP 8 i PSP 3)

GALERIA 2 (mecz z PSP 5 i zakończenie)

 

KOLARZE NA START!!
II Otwarte Mistrzostwa Brzegu

uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyścigach rowerowych

....Dnia 26 października na stadionie miejskim i w Parku Wolności odbył się po raz drugi międzyszkolny wyścig kolarski, w którym najliczniejszą grupę stanowili nasi uczniowie z klas piątych i szóstych. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV i młodsi, klasy V-VI oraz klasy gimnazjalne. Trasa wyścigu rozpoczynała się na stadionie i wiodła alejkami parkowymi. Uczniowie mieli do pokonania 3 okrążenia, razem 2100m. Rywalizacja była bardzo zacięta a w pokonaniu trasy utrudniały mokre liście, błoto i kałuże w parku. Wszyscy jednak ukończyli wyścig i dojechali szczęśliwie. Najlepszą zawodniczką z naszej szkoły okazała się Amelia Roj, która stanęła na III miejscu podium, a wśród chłopców najwyżej uplasował się Natan Listowski, zajmując V miejsce. Zwycięzcą jest jednak każdy kto stanął do rywalizacji, zmierzył się z tą trudną trasą i pokonał sam siebie. Gratulujemy!

Skład PSP nr1:
1. Amelia Roj
2. Nikola Semenowicz
3. Patryk Szular
4. Damian Połujan
5. Wiktor Sieroń
6. Natan Listowski
7. Szymon Wysocki
8. Dominik Dykus
9. Darek Marszałek
10. Adam Szarek
11. Kajetan Chmiel
12. Marcel Mrowiec
13. Bogdan Dołhań
14. Iwo Linard
15. Sebastian Kałuski
16. Krystian Kantor
17. Dawid Żebiłowicz
nauczyciel- A. Teklińska
 
GALERIA ZDJĘĆ Artykuł i zdjęcia na stronie miejskiej
 

Ps. 22 października, po porażce w decydującym meczu turnieju powiatowego ze szkołą w Kolnicy, chłopcy z Jedynki zajęli drugie miejsce w powiecie.

Zobacz galerię zdjęć z meczu z Kolnicą - strona otwiera się w nowym oknie przeglądarki

 

XXII MEMORIAŁ ANNY LITYŃSKIEJ


Coroczna impreza biegowa, organizowana na terenie stadionu miejskiego i Parku Wolności przez brzeski Ekonomik, jest zarazem powiatowymi zawodami w indywidualnych biegach przełajowych. W szkołach podstawowych chłopcy pokonują dystans 1,5 kilometra , natomiast dziewczęta 1 kilometra. Rywalizacja wśród uczniów jest bardzo zacięta a trasa bardzo wymagająca. Naszą szkołę reprezentowało 24 uczniów, z których najlepszy wynik uzyskał Aleksander Rogowski. Zajął on II miejsce wśród startujących z V klas. Z dziewcząt najwyżej uplasowała się Marysia Drozd, zajmując VII miejsce. Wszyscy startujący zasługują na pochwałę gdyż każdy ukończył bieg i zmierzył się nie tylko z tym trudnym dystansem, ale również z samym sobą .

Reprezentacja PSP nr 1:
1. Marysia Drozd
2. Amelka Dziedzic
3. Natalia Majgier
4. Wiktoria Wiercioch
5. Wiktoria Żukowska
6. Paula Mizera
7. Magda Matel
8. Sandra Milewska
9. Iwona Malinowska
10. Aleksander Rogowski
11. Michał Malinowski
12. Brayan Andrasz
13. Karol Drozd
14. Norbert Żukowski
15. Natan Brudziński
16. Patryk Nowak
17. Oskar Kalinka
18. Marcin Kura
19. Artur Młynarski
20. Wiktor Majgier
21. Kacper Melnyczuk
22. Filip Kuzdrowski
23. Kajetan Chmiel
24. Wiktor Sieroń

Zobacz stronę sportową PSP 1 z roku szkolnego 2015/16