KLASA 2 C - wychowawca Sylwia Jęczalek

10.11.2016

My lovely 3D room

GALERIA ZDJĘĆ

Drugoklasiści z klasy 2 c, po zakończeniu unitu czwartego, w którym uczyliśmy się słówek dotyczących domu, a także jego pomieszczeń i wyposażenia, postanowili wykonać prace plastyczno – językowe. W przyniesionych pudełkach powstały różne pokoje z przepięknym wyposażeniem. Dzieci miały także za zadanie podpisać w języku angielskim wszystkie elementy wymyślone w swoich pokojach. Zabawa była przednia, a wyobraźnia uczniów gwarantowała wyśmienite pomysły.

Anna Rzeczkowska - Gwozdecka

KARNAWAŁ 2017

16 grudnia 2016 r przyjęliśmy zaproszenie od przedszkolaków
z przedszkola numer 1. Obejrzeliśmy prześliczne przedstawienie
baśni J. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu.”
Wymieniliśmy się prezentami i życzeniami Bożonarodzeniowymi.

15 grudnia wizyta w bibliotece dziecięcej
przy ul. Zamkowej w Brzegu –
wykonanie kartek Bożonarodzeniowych,
poznanie tradycji świątecznych na świecie.

Więcej zdjęć

Galeria zdjęć

Dnia 18 października w ramach akcji "Dbamy o zdrowe zęby naszych dzieci" Udaliśmy się do szkoły nr 3 w Brzegu. Czekały tam na nas uśmiechnięte panie dentystki, które po raz kolejny obejrzały nasze ząbki. Nic a nic się nie baliśmy ponieważ to już nasza druga wspólna wizyta u dentysty , po za tym czego tu się bać- było super. Każdy z nas dostał prezent.

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy, oraz bierzemy udział w biciu rekordu Guinnesa 17.10.2016, wspólnie z innymi uczniami naszej szkoły. Patronem akcji jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Więcej zdjęć

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „BEZPIECZNA +”, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów, nie tylko w szkole, ale poza nią. Program jest adresowany miedzy innymi do uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.
W ramach zajęć dotyczących różnych kultur, każda klasa w naszej szkole losowała kraj. Należało przedstawić jego walory w postaci plakatu, kukiełki lub innej ciekawej prezentacji. Klasa 2c wylosowała Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Jesień zawitała do nas na dobre, jesienne spacery po parku zaowocowały pięknymi zbiorami. Przy wesołej piosence „Przyszła pani jesień” wykonywaliśmy dekoracje z jesiennych liści.

Sprzątanie Świata (ang. Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywająca się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegającymi poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej.
Klasa 2c bardzo dokładnie sprzątała teren wokół swojej szkoły.

Rok szkolny 2015/2016 Strona klasy 1 C Strona klasy 1 D